Nano Dimension stała się znana szerszemu gronu odbiorców jako twórcy najpopularniejszej drukarki przestrzennej do produkcji funkcjonalnych obwodów elektronicznych. Firma w ramach pierwszych beta testów swojego pionierskiego urządzenia DragonFly 2020 rozpoczyna współpracę z jedną wiodących firm w branży energii z źródeł odnawialnej, izraelskim start-up’em zajmującym się pozyskiwaniem energii słonecznej. Dla Nano Dimnesion jest to kolejna ważna kooperacja, będąca jednocześnie okazją do sprawdzenia możliwości opracowanej technologii w realnym procesie produkcyjnym.
Program beta testów oferowanych przez Nano Dimension oferuje wiodącym partnerom na całym świecie możliwość korzystania z innowacyjnej drukarki 3D DragonFly 202o. Ich klienci maja okazję stać się jednymi z pierwszych użytkowników technologi addytywnej opartej o zastosowanie nanocząstek srebra zapewniających wysoką konduktywność tworzonych połączeń. Najwyższa jakość materiału o dokładnie sprecyzowanym stopniu dyspersji, kształcie i rozmiarze nanocząstek pozwala na zachowanie precyzji w trakcie tworzenia ścieżek na płytkach PCB (również RFID i OLED).
W ramach testów urządzenie wykorzystywane jest w firmach z różnorodnych dziedzin przemysłu, m.in. dóbr konsumpcyjnych, medycyny czy FinTech. Wśród wcześniejszych beta testerów można wyróżnić izraelską organizacje pracującą nad poprawą obronności czy medyczną firmę Syqe Medica, znaną z opracowania inhalatora do medycznej marihuany.
Główną zaletą prototypów produkowanych w technologii proponowanej przez Nano Dimension jest brak zminimalizowanie ryzyka dostania się projektu w niepowołane ręce osób postronnych poprzez możliwość samodzielnego wytworzenia płytki PCB bez potrzeby z korzystania z firm outsourceing’owych. To jednocześnie wpływa na redukcję czasu trwania prac rozwojowo-badawczych oraz testów nad pionierskiemu rozwiązaniami, które znacznie szybciej mogą zostać wdrożone w proces rzeczywistej produkcji seryjnej.
Beta testy stanowią dla firmy źródło rzetelnych opinii i odczuć na temat ich produktu, które są podstawą do przeprowadzenia ostaniach szlifów przed premierą urządzenia na rynku komercyjnym. Ogłoszona blisko rok temu nowa metoda wielowarstwowego druku 3D z niesamowitą dokładnością (2 mikrony) ma zmienić oblicze szybkiego prototypownia skomplikowanych obwodów elektronicznych. Wieloetapowy proces tworzenia, opierający się m.in. na nanoszeniu ścieżek czy trawieniu, wymagający wysokiej precyzji teraz może zostać zastąpiona przez DragonFly 202o oferujący pełen cykl produkcyjny.
Źródło: 3dprintingbusiness.directory