Oqton – dostawca oprogramowania pomagający firmom poprawiać wydajność poprzez inteligentną automatyzację produkcji i Eplus3D – producent drukarek 3D do metalu, ogłosili nawiązanie strategicznego partnerstwa. Dzięki współpracy firmy zamierzają umożliwić pracowniom protetycznym zwiększenie produktywności i lepszą obsługę klientów. Będzie to możliwe dzięki udostępnieniu platformy Oqton Manufacturing OS opartej na sztucznej inteligencji dla użytkowników drukarek 3D Eplus3D. Połączenie systemu operacyjnego Oqton Manufacturing OS, technologii druku 3D z metalu Eplus3D i wiedzy stomatologicznej obu organizacji pomoże rozwinąć aplikacje stomatologiczne, które obejmują pełną identyfikowalność i automatyzację procesów produkcyjnych.
Pracownie protetyczne, które próbują zintegrować druk 3D ze swoimi procesami produkcyjnymi, często borykają się z wyzwaniem jakim jest brak wykwalifikowanego personelu i potrzeba czasochłonnych, powtarzalnych przepływów pracy. Problemem są także przepisy i certyfikaty, takie jak rozporządzenia UE w sprawie wyrobów medycznych czy certyfikacje ISO-13485, które wymagają pełnej identyfikowalności maszyn, ludzi i materiałów na każdym etapie pracy protetycznej.
Dzięki systemowi operacyjnemu Oqton Manufacturing OS, klienci Eplus3D będą mieli pełną przejrzystość i identyfikowalność w całym przepływie pracy dzięki systemowi realizacji produkcji (MES) i możliwościom monitorowania maszyn (IoT), co pomoże zwiększyć wydajność i zapewnić większy komfort w przygotowywaniu zadań do druku 3D.
Wykorzystując sztuczną inteligencję, system operacyjny Oqton Manufacturing OS automatyzuje cały przepływ pracy, od wstępnego projektu do przygotowania plików do produkcji, co może znacznie zmniejszyć wymagania dotyczące personelu. Oprogramowanie Oqton obejmuje również zagnieżdżanie warstwowe o wysokiej gęstości i blokujące zagnieżdżanie 3D ram wymiennych protez częściowych (RPD), co pozwala na dopasowanie znacznie większej liczby części. System umożliwia również planowanie pracy pracowników, maszyn i materiałów w wielu zakładach produkcyjnych.
Źródło: materiały prasowe