polySpectra rozpoczyna kampanię na Kickstarter dla nowej, przemysłowej żywicy do druku 3D, dedykowanej dla tanich, desktopowych drukarek 3D

polySpectra to startup wywodzący się prestiżowego uniwersytetu Berkeley. Produkuje i dostarcza materiały Cyclic Olefin Resin (COR) dedykowane do druku 3D. Dziś rozpoczęła kampanię na platformie crowdfundingowej Kickstarter, gdzie promuje swój najnowszy produktu – COR Zero. Według twórców, prace nad rozwojem tego fotopolimeru trwały ponad dziesięć lat, a ich celem było stworzenie materiału, który tak samo sprawdzi się w pracy zarówno dla drukarek 3D klasy desktopowej, jak i przemysłowych.

Celem polySpectra jest zmiana „twórców w producentów”, co wpisuje się w strategię firmy, by zwiększyć zainteresowanie nowym materiałem poprzez crowdfunding. Wprowadzenie żywicy zoptymalizowanej dla desktopowych drukarek 3D pokazuje rosnący poziom zaawansowania tych urządzeń w branży druku 3D.

Tak prezentują się właściwości nowego materiału:

Właściwości rozciągające:

  • średnia UTS: 53 MPa
  • średni moduł: 2175 MP
  • średnia EAB: 18%

Wytrzymałość na uderzenia:

  • średnia karbowana IZOD 27 J/m
  • średnia niekarbowana IZOD 400 J/m

Właściwości termiczne (według DMA)

  • temperatura zeszklenia (Tg) pomiędzy 125°C (E” max) a 145°C (tan delta).

Raymond Weitekamp, założyciel i CEO polySpectra, stwierdził że opracowanie formuły COR zajęło ponad dekadę, by była wystarczająco bezpieczna i przystępna cenowo do użytku w warsztatach domowych. PolySpectra wybrała Kickstarter, bo chce dotrzeć do twórców zainteresowanych nowymi produktami fizycznymi.

Technologia COR Zero była testowana przez firmy znajdujące się na liście Fortune 500, w tym wiodących producentów z sektora lotniczego oraz Departament Energii USA. polySpectra współpracowała również z firmą Fortify nad projektem finansowanym przez Departament Energii, mającym na celu rozwój narzędzi drukowanych w 3D dla branży motoryzacyjnej.

Źródło: www.kickstarter.com

Scroll to Top