1 grudnia br. podczas EXPO 2020 w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Creality zaprezentowało szereg nowych produktów, jakie zamierza wprowadzić na rynek z początkiem przyszłego, 2022 roku. W krótkim cyklu artykułów prezentujemy kolejno poszczególne nowości – opisaliśmy już najnowszą wersję popularnego Endera-3 S1CR-10 Smart Pro oraz Sermoon V1 &V1 Pro – w tym artykule opisujemy ostatnią grupę produktów: skaner 3D, 5-calowy panel dotykowy do drukarek 3D oraz filamenty PLA Ultra dostarczane przez BASF.

Skaner 3D o nazwie CR-Scan 01 jest super tanim (699-759 dolarów w zależności od wersji) rozwiązaniem dla firm i osób, które chciałyby wejść w świat skanowania 3D, nie oczekując spektakularnych efektów na poziomie profesjonalnym. Może być używany ręcznie lub można go zainstalować na statywie w połączeniu ze stolikiem obrotowym. CR-Scan 01 przechwytuje zarówno geometrię obiektu jak i jego tekstury i kolory, a w pracy wykorzystuje biało światło LED.

Deklarowana przez Creality dokładność skanowania 3D to 0,1 mm, a prędkość to 10 fps. Maksymalny obszar pojedynczego skanowania 3D to 53,6 x 37,8 cm, a odległość z jaką możemy skanować to zakres 40-90 cm.

Kolejnym produktem jest 5-calowy ekran dotykowy do sterowania pracą drukarki 3D, który można podłączyć pod każdy z modeli urządzeń Creality oraz każde inne, oparte o firmware Marlin. Jest to niezależna wersja ekranu sterującego w jaki zostały wyposażone najnowsze modele drukarek 3D Creality – Ender-3 S1 i CR-10 Smart Pro. Dzięki niemu możemy łączyć się z chmurą Creality i nagrywać pliki do druku 3D. Oficjalna cena panelu to 69,99 dolarów (ok. 285 PLN bez podatków, cła i kosztów transportu).

Ostatnią nowością są filamenty HP Ultra PLA, powstałe we współpracy Creality z BASF – jednym z największych koncernów chemicznych na świecie i od kilku lat czołowym graczem w sektorze materiałów do druku 3D. Materiał nie ma jakichś specjalnych właściwości – jest po prostu bardzo dobrze wykonanym tworzywem, uwzględniającym wszystkie normy i certyfikacje.

Źródło: materiały prasowe Creality [1] [2] [3]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like