Równo miesiąc temu mieliśmy przyjemność opublikować zupełnie nową odsłonę naszej BAZY DRUKAREK 3D, która stanowi jedno z najlepszych narzędzi tego typu w internecie. Oprócz zupełnie nowego, przejrzystego layoutu oraz zaktualizowanych cen i specyfikacji technicznych, wprowadziliśmy opcję wyszukiwania zaawansowanego, które umożliwia użytkownikom filtrowanie wyników wyszukiwania po praktycznie każdym dostępnym parametrze technicznym urządzenia. Co więcej, drukarki 3D są spięte z BAZĄ FIRM, zatem użytkownik przeglądający informacje szczegółowe na temat danego produktu, może od razu przejść na stronę jego producenta i pobrać komplet danych kontaktowych w celu dokonania jego zakupu. Teraz nadszedł czas na kolejny element układanki w postaci BAZY MATERIAŁÓW DO DRUKU 3D – jedynego tego typu zestawienia filamentów w Polsce i jednego z niewielu na świecie.
BAZA MATERIAŁÓW DO DRUKU 3D jest dostępna z menu głównego – podkategorii DRUK 3D oraz z poziomu strony głównej, z modułu PIERWSZE KROKI, jako druga pozycja: „Znajdź filament„. Jest oparta o dokładnie ten sam layout i silnik co BAZA DRUKAREK 3D, dzięki czemu użytkownicy nie będą mieli problemu z szybkim i prostym odnalezieniu się w jej specyfice i rozmieszczeniu. Składa się z dwóch widoków: tabelarycznej listy wszystkich materiałów z wyszczególnionymi podstawowymi parametrami (cena netto / brutto / za 1 kg, rodzaj materiału, wagę na szpuli oraz ilości dostępnych kolorów) oraz karty danego filamentu, z opisem i pełną specyfikacją techniczną.
Podobnie jak w przypadku drukarek 3D, tutaj również wprowadziliśmy wyszukiwanie zaawansowane. Parametry które obsługujemy to:
- filtrowanie po producencie
- filtrowanie po gatunku materiału
- zakresy cenowe
- średnica filamentu
- parametry szczegółowe: czy filament jest nawinięty na szpulę, czy jest zabezpieczony podciśnieniowo przed wilgocią, czy w trakcie druku 3D wymagany jest podgrzewany stół roboczy drukarki 3D oraz czy zawiera pochłaniacz wilgoci?
W specyfikacji szczegółowej zawarliśmy dodatkowo takie parametry jak:
- zakres temperatur w jakich należy drukować z danego materiału do druku 3D
- temperaturę stołu roboczego drukarki 3D (jeżeli nie ma tam żadnej informacji, oznacza to że podgrzewany stół nie jest konieczny)
- rodzaj pakowania filamentu
- ilość dostępnych kolorów.
Generalnie lista filamentów jak i poszczególnych parametrów będzie stopniowo jeszcze uzupełniana. Mamy nadzieję, iż w przeciągu najbliższych kilku tygodni poszerzy się ona o kilkanaście – kilkadziesiąt nowych pozycji, tworząc równie bogatą bibliotekę informacji i wiedzy jaką jest już BAZA DRUKAREK 3D. Póki co zachęcamy wszystkich do korzystania z naszego zestawienia i z chęcią zapoznamy się ze wszystkimi sugestiami co do jej ulepszenia.