Podczas zakończonych w zeszłym tygodniu targów Formnext, HP zaprezentowało nowe materiały, narzędzia, innowacje i rozszerzone możliwości oprogramowania, aby przyspieszyć proces wdrażania oraz skalowania druku 3D ze sproszkowanych polimerów i metali. HP podkreśliło również współpracę z wiodącymi partnerami i klientami, w tym BMW, Decathlon, czy INDO-MIM.

HP angażuje się w zrównoważony rozwój w branży druku 3D, opierając swoje działania na trzech filarach zaprezentowanych na Formnext: redukcja śladu węglowego, umożliwienie obiegu zamkniętego oraz dzielenie się wiedzą w celu uzyskania bardziej wpływowych wyników. Jednym z przykładów jest wieloletnia współpraca HP z BMW Group, która ma na celu rozwój zrównoważonego projektowania, produkcji i automatyzacji procesów z wykorzystaniem różnych rozwiązań druku 3D HP.

Przyjęcie technologii HP Multi Jet Fusion w BMW Group doprowadziło do przyspieszenia procesu projektowania, skrócenia czasu realizacji i elastycznego, opłacalnego podejścia do produkcji. Chcąc osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, BMW Group wykorzystuje HP Jet Fusion 3D Automation Accessory. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane w celu zminimalizowania czasu przestoju, zmniejszenia kosztów pracy związanych z produkcją addytywną i otwarcia nowych możliwości w produkcji masowej.

HP współpracuje z partnerami w zakresie produkcji materiałów w celu opracowania bardziej zrównoważonych rozwiązań o wysokiej przydatności do ponownego użycia. Wraz z firmą Arkema opracowuje materiały biopochodne wykonane z odnawialnego oleju rycynowego i wykorzystujące biometan, w celu dalszego zmniejszenia śladu węglowego. Z kolei wraz z Evonik opracowano materiał PA12 o wysokiej zdolności do ponownego użycia. Materiał ten, wytwarzany przy użyciu energii odnawialnej podczas produkcji, może pomóc zmniejszyć ślad węglowy powszechnie stosowanego materiału PA12 o 49% bez zmiany jego właściwości.

HP przedstawiło również nowe rozwiązania w zakresie polimerów, zaawansowane możliwości automatyzacji, zintegrowane opcje oprogramowania i rozwój druku 3D z metali, w tym:

  • seria drukarek 3D HP Jet Fusion 5600 i HP Jet Fusion 5000 – oferuje większą precyzję, niezawodność i możliwości customizacji, co pomaga obniżyć koszty rozwoju i weryfikacji; wybrani klienci firmy, w tym Prototal i Protolabs, już teraz produkują części przy użyciu nowych maszyn; z kolei HP 5000 zostało zaprojektowane w celu obniżenia progu wejścia dla technologii Multi Jet Fusion, zaspokajając potrzeby nowych klientów, którzy chcą oszacować wielkość produkcji, a także organizacji badawczo-rozwojowych i małych firm przemysłowych lub zajmujących się opieką zdrowotną
  • nowe partnerstwo z Materialise w celu zwiększenia wolumenu druku 3D i zintegrowania technologii HP Multi Jet Fusion i Metal Jet z platformą oprogramowania Materialise CO-AM; integracja ta oferuje zoptymalizowane zarządzanie zadaniami druku 3D, monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym i przygotowywanie danych, umożliwiając producentom tworzenie przepływów pracy, które poprawiają kontrolę jakości
  • współpraca z Autodesk w celu połączenia Autodesk Fusion z drukarkami 3D HP Multi Jet Fusion i Metal Jet w celu zapewnienia zintegrowanych rozwiązań do projektowania i produkcji.

Źródło: materiały prasowe HP

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News