Urządzenia z serii EinScan Pro cieszą się dużym uznaniem. Dowodzi temu fakt, że modele te zajmują miejsca w rankingach najlepszych skanerów 3D. W lipcu firma Shining 3D, będąca pionierem rozwoju technologii digitalizacji 3D oraz druku przestrzennego, przedstawiła światu swój najnowszy model skanera 3D – EinScan Pro HD.

EinScan Pro HD znajduje zastosowanie w takich sektorach jak automotive, ortopedia, muzealnictwo (podczas inwentaryzacji obiektów) czy edukacja. Co zatem sprawia, że EinScan Pro HD jest tak doceniany w wielu odmiennych branżach?

Przyczyną może być możliwość skanowania ręcznego lub stacjonarnego jaką daje wspomniane urządzenie. Co więcej, producent zatroszczył się również o to, by proces skanowania obiektów błyszczących i ciemnych nie wymagał pokrywania ich środkami matującymi. Shining 3D dokonał tego poprzez użycie mocniejszego projektora oraz udoskonalonego oprogramowania urządzenia.

Należy również zwrócić uwagę na precyzję z jaką można wykonać skan 3D przy zastosowaniu EinScan Pro HD. W przypadku obiektów mierzących do kilkudziesięciu centymetrów, dokładność uzyskanych modeli trójwymiarowych sięga do 0,04 mm w trybie stacjonarnym, a dla przedmiotów o większych gabarytach (do paru metrów) jest to 0,045 mm w trybie ręcznym. Takie wyniki były możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii światła strukturalnego.

EinScan Pro HD pozwala również na płynne skanowanie, przez co wykonanie modeli dużych obiektów (przykładowo wielkości samochodu) nie zajmuje więcej niż kilkadziesiąt minut. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, skanowanie z użyciem EinScan Pro HD trwa 3 razy krócej. Dane pobierane są z prędkością 3.000.000 pkt/s.

Urządzenie gotowe jest do pracy już po kilku minutach po podłączeniu. Cena skanera 3D EinScan Pro HD jest przystępna, a obecnie można także skorzystać z promocji producenta dla posiadaczy skanera wcześniejszej generacji firmy Shining 3D. Pozwalają oni na wymianę starszych modeli skanerów z serii EinScan Pro i zaoszczędzenie nawet 11 000 złotych.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej polskiego dystrybutora skanerów firmy Shining 3D – CadXpert.

Magdalena Kordek
Specjalizuje się w innowacyjnych zastosowaniach druku 3D oraz pozostałymi technologiami wytwórczymi wykorzystywanymi w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Skanery 3D