Dziś w Szanghaju rozpoczęły się targi TCT Azja 2019, będące dla producentów okazją do zaprezentowania nowości w swojej ofercie produktowej. Podczas wydarzenia chiński dystrybutor SMARTTECH firma Trustworty zaprezentuje premierowo najnowsze rozwiązanie polskiego producenta skaner 3D – MICRON3D color10 Mpix. Równocześnie, zaprezentowana zostanie najnowsza wersja oprogramowania sterująco-edycyjnego SMARTTECH3D measure v.2019.

Urządzenie pozwala zarówno na zebranie pełnej geometrii obiektu jak i pozyskania informacji o kolorze każdego punktu pomiarowego z dokładnością 0,015 mm. Wynikiem pomiaru jest kolorowa chmura o rozdzielczości 400 punktów/mm 2, dostarczająca informacji o położeniu punktów oraz ich kolorach w skali RGB.

Skaner 3D MICRON3D color10 Mpix umożliwia szybki start i gwarantuje optymalne przetwarzanie danych nawet dla osób rozpoczynających dopiero pracę z technologią 3D. Co więcej, zastosowana metoda pomiarowa pozwala na skanowanie obiektów ciemnych i błyszczących z metrologiczną dokładnością, co znacznie ułatwia proces przygotowywania obiektu do skanowania.

Dzięki certyfikowanej dokładności jest to świetne rozwiązanie zarówno do kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej, jak i wizualizacji. Oprogramowanie umożliwia zautomatyzowane przetwarzanie danych takich jak chmura punktów (.PLY) czy siatka trójkątów (.STL). Ze uwagi na dużą ilość danych pozyskiwanych przez skanery 3D, środowisko zostało zaprojektowane tak, aby pozwalać na pracę z danymi przekraczającymi 300 milionów punktów, dając swobodę wyboru poziomu szczegółowości, na którym użytkownik chce pracować.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like