Stratasys ogłosił wprowadzenie do swojej szerokiej oferty drukarek 3D nowy, fotopolimerowy system – Origin Two DLP. Maszyna jest wyposażona w dedykowaną stacją do postprodukcji – Origin Cure. Firma twierdzi, że wprowadziła nowe systemy, aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na części w jakości formowania wtryskowego.
Wbrew swojej nazwie, technologia druku 3D rozwijana pod marką Origin nie jest oryginalną metodą produkcyjną Stratasys ani Objet. Firma Origin została przejęta przez Stratasys w grudniu 2020 r. a jej produkty były sprzedawane pod oryginalną marką. Origin Two to pierwsza drukarka 3D, która została rozwinięta pod banderą Stratasys, chociaż za jej rozwój wciąż odpowiada po części oryginalny zespół.
Origin Two został zaprojektowany tak, aby osiągać stale wyższą dokładność +/- 50 µm, dzięki czemu nadaje się do takich branż jak lotnictwo czy motoryzacja w zastosowaniach takich jak uszczelnienia i podkładki, obudowy i części okienne. Mówi się również, że maszyna jest w stanie osiągnąć powtarzalność ponad 93% w zakresie +/- 50 µm, gładkość wykończenia powierzchni do RA 3 µm i utrzymać prędkość drukowania do 20 mm/godzinę.
Podgrzewana komora umożliwia drukowanie materiałów o temperaturze ugięcia cieplnego do 300°C, podczas gdy system działający na długości fali 385 nanometrów obsługuje szeroką gamę materiałów o wysokiej wydajności, w tym żywice wysokotemperaturowe i formulacje o wysokiej lepkości.
Stratasys udostępniła już możliwość składania zamówień na drukarkę3D Origin Two i stację Origin Cure.
Źródło: www.businesswire.com