Jak donosi 3D Printing Industry, Andaltec, hiszpański instytut badawczy specjalizujący się w tworzywach sztucznych rozpoczął prace nad stworzeniem polipropylenu pochodzącego z recyklingu do zastosowania w druku w technologii SLS. Projekt ma nazwę RECYCPOWDER.

Andaltec jest akredytowanym przez rząd Hiszpanii instytutem badawczym non-profit założonym przez 29 firm oraz organizacji. W zakres ich kompetencji wchodzą działania B+R, szkolenia, czy „zaawansowane usługi technologiczne”. Wszystko oczywiście w obszarze tworzyw sztucznych.

Trzeba przyznać, że wszelkie działania, które wspierają poszerzenie zakresu materiałów dostępnych na SLS, to działania słuszne, gdyż wąskie spektrum materiałów dla tech technologii jest jedną z dwóch największych barier do dalszej jej popularyzacji. Trzeba jednak przyznać, że badania nad recyklingiem polipropylenu pod druk jest to spojrzenie o kilka kroków wprzód, które pomija problemy z drukowanie z tego materiału nawet z surowca dziewiczego. Ale żeby nie dać porwać się malkontenctwu należy te inicjatywę wspierać, gdyż te problemy wieku dziecięcego zostaną z pewnością w niedalekiej przyszłości rozwiązane, a wtedy na stole będzie już sposób na minimalizację strat materiałowych w spieku laserowym, które są dalekie od Świętego Graala druku, czyli zupełnej bezstratności.

Źródło: www.andaltec.org via www.3dprintingindustry.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D