Zortrax wprowadza darmową funkcję przyspieszonego druku 3D, zapewniającą do trzech razy szybszą pracę na swoich drukarkach 3D. Funkcja jest dostępna wraz z nową wersją firmware dla drukarek 3D Zortrax M300 Dual i M Series Plus (200 i 300). Korzystanie z opcji przyspieszonego druku 3D nie wymaga żadnych modyfikacji sprzętowych po stronie użytkowników. Producent zapewnia, że proces instalacji nowej funkcjonalności jest prosty i sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków. Tryb Speed Mode jest szczególnie polecany do produkcji masowej w firmach, zapewniając większą elastyczność projektową i skrócony czas wytwarzania, co przekłada się na zwiększone możliwości wytwarzania części.

Aby pobrać nową funkcję, należy wejść na stronę Support Center Zortrax, pobrać dostępny tam plik instalacyjny nowej wersji firmware i zapisać go na dysku USB. Następnie należy włożyć dysk do drukarki 3D Zortrax i postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawiają się na wyświetlaczu. Po zainstalowaniu nowej wersji firmware, parametry trybu druku przyspieszonego dostępne są w sekcji „Ustawienia prędkości wydruku” (Ustawienia -> Ustawienia robocze -> Ustawienia prędkości wydruku). Znajdują się tam trzy kluczowe parametry: Prędkość druku, Przyspieszenie oraz Offset temperatury hotendu. Przyspieszenie określa, jak szybko ekstruder przyspiesza po zmianie kierunku druku 3D. Drukowanie w trybie przyspieszonym może wymagać zwiększenia temperatury hotendu, więc można ją dostosować w opcji Offset temperatury hotendu.

„Siła nowego trybu przyspieszonego druku 3D leży przede wszystkim w tym, że jest darmowy, ogólnodostępny i nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji sprzętowych. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla wszystkich tych firm i indywidualnych użytkowników, którym najbardziej zależy na krótkim czasie realizacji zleceń i drukują w 3D liczne części, czy to we własnym zakresie, czy też za pośrednictwem usług druku 3D Zortrax. Proces instalacji nowej wersji firmware jest prosty i wygodny, dzięki czemu wszyscy użytkownicy naszych desktopowych drukarek 3D mogą bez problemu przyspieszyć swoje maszyny.” – mówi Michał Siemaszko, Head of Research and Development w Zortrax S.A.

Dzięki Speed Mode użytkownicy mogą w bardziej elastyczny sposób wytwarzać zarówno proste, jak i bardziej złożone projekty, ponieważ prędkość można dostosowywać w dowolnym momencie procesu druku. Oznacza to, że można drukować w 3D niektóre części modeli ze standardową prędkością, aby zachować wysoką precyzję, podczas gdy inne elementy mogą być wytworzone znacznie szybciej. Szybsze drukowanie to także zwiększenie możliwości produkcyjnych, a co za tym idzie konkurencyjności na rynku, ze względu na krótszy czas realizacji zamówień.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like