Allevi rozpoczyna pracę nad nowym biotuszem

Allevi to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży biodruku 3D. Od lat tworzy własne urządzenia do wytwarzania z materiałów hydrożelowych, a od niedawna dystrybuuje również autorskie oprogramowanie, które sukcesywnie rozwija i wzbogaca o nowe funkcje. Jednocześnie Allevi stara się rozszerzać bazę dostępnych materiałów do biodruku 3D. Teraz przedsiębiorstwo zdecydowało się podjąć współpracę z Lonza Biosciences, szwajcarską firmą biotechnologiczną, która wspomoże Allevi w tworzeniu nowego biotuszu.

Wspólnie skoncentrują się na opracowaniu materiału przystosowanego do bezpośredniego biodruku 3D, który zapewni wysoką przeżywalność komórek. W ramach kooperacji, klienci Allevi będą mieli ułatwiony dostęp do produktów szwajcarskiej firmy. Połączenie rozwiązań biotechnologicznych Lonza z możliwościami technologicznymi Allevi ma ułatwić prace naukowców i umożliwić osiąganie wiarygodnych wyników badań.

Jeszcze kilka lat temu jako największy problem, z jakim borykali się producenci z branży biodruku 3D, podawano możliwość tworzenia kompleksowych wydruków wzbogaconych o naczynia krwionośne. Wraz z rozwojem technologii naukowcy znaleźli szereg sposobów jak radzić sobie z tym problemem, biodrukując 3D pierwsze funkcjonujące organy. Obecnie jako kolejną, dużą przeszkodę do pokonania wymienia się dostępność materiałów, które gwarantują odpowiednie środowisko rozwoju komórek, dlatego też jest to główny kierunek rozwoju firm z branży biodruku 3D.

Rozwiązania Allevi, z uwagi na wysoką dostępność ich rozwiązań, cieszą się dużą popularnością w środowisku naukowców z całego świat. Ekosystem, w którego skład wchodzą urządzenia, materiały oraz kompatybilne oprogramowanie są wykorzystywane w badaniach z dziedziny inżynierii tkankowej czy pomagają w szukaniu nowych metod leczenia.

Z kolei Lonza Biosciences jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań z zakresu biotechnologii oraz biologii komórkowej. W ich ofercie znajdują się m.in. komórki macierzyste, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w tworzeniu hodowli komórkowych czy procesach biodruku 3D.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Scroll to Top