Pochodzący z Filadelfii w USA producent biodrukarek 3D – Allevi, prezentuje najnowsze urządzenie w swojej ofercie – Allevi 3. Maszyna jest wyposażona w trzy głowice drukujące, drukujące z materiałów biologicznych, hydrożelowych i termoplastycznych w temperaturach o zakresie od 4°C do 160ºC.

Stół roboczy jest wyposażony w równie precyzyjną kontrolę temperatury w celu jak najdłuższego utrzymywania żywotności komórek. Jest również przystosowany do łatwego montażu szalek Petriego, płytek i szkiełek laboratoryjnych. Drukarka 3D oferuje automatyczną kalibrację, a biotusze mogą być ekstrudowane zarówno w świetle naturalnym jak i ultrafioletowym. Obszar roboczy to 90 x 130 x 60 mm.

Allevi zostało założone w 2014 roku pod nazwą BioBots. Firma posiada w ofercie urządzenia: Allevi 1, Allevi 2, Allevi 6 oraz Allevi Zero Space – pierwszą biodrukarkę 3D przystosowaną do pracy na stacji kosmicznej.

Źródło: www.allevi3d.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like