W zeszłym tygodniu VoxelMatters – wydawca jednego z najważniejszych portali branży przyrostowej oraz firma zajmująca się analizami rynku druku 3D, opublikowała raport poświęcony sektorowi wytwarzania przyrostowego ze stopów metali. Dziś firma przedstawiła zestawienie 10 największych firm na świecie zajmujących się drukiem 3D z metalu ze względu na generowane przez nie przychody. Tak prezentuje się czołowa dziesiątka…

Według VoxelMatters największą firmą na rynku jest niemiecki EOS, który generuje ok. 150 mln dolarów z tego obszaru działalności (firma dodatkowo produkuje drukarki 3D typu SLS drukujące ze sproszkowanych tworzyw sztucznych). Przychody te uwzględniają wszystkie rodzaje przychodów – sprzedaż maszyn, materiałów oraz usługi druku 3D. Drugie i trzecie miejsce zajmują japońsko-niemieckie Nikon SLM Solutions i amerykańskie 3D Systems. Co istotne – wszystkie trzy firmy rozwijają technologię druku 3D z użyciem głowic laserowych, które selektywnie spajają sproszkowane metale.

Czwarte miejsce na liście zajmuje Desktop Metal, rozwijające metodę Binder Jetting, czyli selektywne spajanie proszków metali lepiszczem i wypiekanie gotowych wydruków 3D w piecach. Firma posiada w tym segmencie własne drukarki 3D, jak również te rozwijane przez firmę ExOne, która została przejęta przez Desktop Metal w 2021 r. Piąte miejsce zajmuje GE Additive – spółka celowa należąca do koncernu GE, która rozwija technologię laserową (oryginalnie stworzoną przez przejętą w 2016 r. firmę Concept Laser), technologię opartą o wiązkę elektronów – EBM (oryginalnie stworzoną przez przejętą w tym samym roku firmę Arcam) oraz Binder Jetting. Ta ostatnia metoda nie jest jeszcze skomercjalizowana, jednakże ma wkrótce zadebiutować na rynku.

Szóste miejsce zajmuje chiński Bright Laser Technologies (BLT) – największy producent drukarek 3D do metalu w Azji. Siódmy jest amerykański startup – Velo3D, który jako jedyny generuje przychody ze sprzedaży samych maszyn. Stawkę zamykają DMG Mori i TRUMPF – czołowi producenci frezarek CNC na świecie, którzy od kilku lat rozwijają także linie drukarek 3D do metalu (DMG Mori zarówno w obszarze autorskich maszyn hybrydowych jak i drukarek laserowych, na bazie przejętej firmy Realizer) oraz chiński HBD.

Wśród innych ważnych firm wymienionych w zestawieniu, Voxel Matters wskazuje na brytyjski Reenishaw, francuski AddUp (stworzony jako spółka joint venture przez koncern Michelin) oraz chińskie Eplus3D i Farsoon Technologies.

Wszyscy zainteresowani dokładniejszym wglądem w rynek druku 3D z metali mogą osiągnąć to kupując raport VoxelMatters.

Źródło: www.voxelmatters.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like