VoxelMatters – firma zajmująca się analizami rynku druku 3D oraz wydawca jednego z najważniejszych portali branży przyrostowej, opublikowała nowe badanie dotyczące sektora druku 3D z metali. Z raportu „Metal AM Market 2023”, wynika, że rynek ten wygenerował w 2022 r. przychód w wysokości 2,85 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o +26% rok do roku. Badanie oparte na aktualizowanej przez VoxelMatters bazie danych firm z branży druku 3D z metali zawiera analizy i prognozy dotyczące światowego rynku. Dostęp do raportu można uzyskać tutaj.

Nowe badanie podkreśla, że rynek wytwarzania przyrostowego w segmencie metalu w dalszym ciągu napędzany jest głównie technologią, a największe przychody generują maszyny. W 2022 r. sprzedaż drukarek 3D i powiązanego z nimi osprzętu wygenerował prawie 1,5 miliarda dolarów (+30% r/r), co stanowi ponad 50% całego rynku druku 3D z metalu. Należy zauważyć, że usługi to tylko jedna z branż wykorzystujących te technologie.

Spośród branż obejmujących użytkowników końcowych najwyższe łączne przychody z drukarek 3D, materiałów i usług generuje branża lotnicza. Segment produkcji części przemysłowych szybko nadrabia zaległości, a za nim plasują się segmenty medyczny i motoryzacyjny. Jeśli chodzi o dystrybucję geograficzną, region EMEA jest obecnie liderem w segmencie druku 3D z metali, a przodują tu Niemcy. Kluczowymi rynkami są także Włochy, Wielka Brytania i Francja, a także wschodzące rynki lokalne, takie jak Hiszpania, kraje Beneluxu, region nordycki i Bliski Wschód. Amerykański rynek wytwarzania przyrostowego jest największym rynkiem krajowym na świecie pod względem przychodów z druku 3D metali, podczas gdy rynek APAC odnotowuje szybki wzrost, napędzany przez rynki chiński i japoński.

Raport opublikowany przez VoxelMatters po raz pierwszy zawiera bardzo wszechstronną analizę technologii i materiałów wykraczających poza procesy oparte na proszkach metali (technologie laserowe, Binder Jetting i DED na bazie proszku). Każdy rozdział raportu zawiera szczegółowe badanie jakościowe i ilościowe oraz prognozę procesów opartych o drut (WAAM, EBAM, L-DED), procesów opartych na metalach (wytłaczanie, stereolitografia i SLS) oraz procesów konsolidacji (tarcie-mieszanie, napawanie, natryskiwanie na zimno i ultradźwięki).

300-stronicowy raport składa się z sześciu rozdziałów: przegląd, sprzęt, materiały, usługi, branża i geografia. Zawiera ponad 170 wykresów i tabel danych, analizujących i prognozujących wszystkie technologie druku 3D z metalu i materiały stosowane w produkcji przyrostowej. Koncentruje się na produkcji prototypów, narzędzi i części do zastosowań końcowych w kluczowych segmentach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, medycznym, dentystycznym, energetycznym i konsumenckim.

Korzystając z VoxelMatters Directory, największego światowego katalogu zweryfikowanych firm z branży wytwarzania przyrostowego obejmującego prawie 7000 firm, zespół badawczy zidentyfikował 444 firmy, które szeroko działają w sektorze druku 3D z metali i jego kluczowych segmentach. Wśród nich jest 132 producentów sprzętu, 73 dostawców materiałów i 239 usługodawców. To badanie rynku opiera się na zbiorze danych obejmującym ponad 56.000 punktów danych, co zapewnia jeden z najdokładniejszych obrazów obecnego światowego rynku druku 3D z metali.

Raport takie firmy jak 3D Systems, ATI Specialty Materials, Bright Laser Technologies, Carpenter Additive, Desktop Metal, ExOne, DMG MORI, EOS, Falcontech, FIT, GE Additive, HBD, Höganäs, Linde (Praxair), Oerlikon, Quickparts, Sandvik, Sintavia, SLM Solutions, Stratasys Direct, Toolcraft, TRUMPF, Velo3D i wiele innych.

Oprócz wspierania analizy rynku i wysiłków rozwojowych obecnych dostawców, raport jest skierowany do firm, które chcą wejść na rynek i wykorzystać pojawiające się możliwości. Producenci chcący wdrożyć druk 3D w produkcji części z metalu poznają dostępne technologie, materiały i usługi, a także korzyści i wyzwania związane z każdym z nich. Dokument ten służy też jako przewodnik dla inwestorów poszukujących kolejnych przełomowych technologii produkcyjnych.

Źródło: materiały prasowe VoxelMatters

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News