21-23.09.2016 – konferencja „Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary” w Pruszkowie

W drugiej połowie września, tuż przed VIII edycją Dni Druku 3D w Warszawie, w pobliskim Pruszkowie, odbędzie się konferencja naukowa poświęcona technologii druku 3D – „Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary„. Jej organizatorem jest Politechnika Warszawska – Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych (Instytut Podstaw Budowy Maszyn) oraz Wydział Inżynierii Produkcji (Instytut Mechaniki i Poligrafii Zakład Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej). To pierwsza w Polsce, tak szeroka platforma wymiany informacji na temat badań, wdrożeń i analiz szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz inżynierii odwrotnej.

Wydarzenie jest skierowane do środowiska naukowego i przedstawicieli przemysłu. Daje możliwości prezentacji najlepszych osiągnięć naukowych oraz najnowszych technologii, np. zastosowania przemysłowe druku 3D, inżynierii odwrotnej i procesów CAD/CAE. Pozwala również na zacieśnienie kontaktów pomiędzy światem nauki i biznesu.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje:

  • systemy szybkiego prototypowania i wytwarzania w budowie maszyn, inżynierii produkcji, wzornictwie przemysłowym,
  • systemy komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania oraz analiz w budowie maszyn, inżynierii produkcji, wzornictwie przemysłowym.
  • projektowanie zorientowane na technologie przyrostowe,
  • prototypowanie układów napędowych stosowanych w przemyśle lotniczym, samochodowym i maszynowym,
  • techniki przyrostowe i inżynieria odwrotna w medycynie i weterynarii,
  • inżynieria odwrotna, inżynieria rekonstrukcyjna jako metody pozyskiwania modeli obiektów materialnych,
  • obrazowanie medyczne, współrzędnościowe i optyczne metody pomiarowe,
  • metody badawcze prototypów,
  • materiały stosowane w metodach przyrostowych,
  • techniki przyrostowe i inżynieria odwrotna w procesie edukacyjnym,
  • praktyczne zastosowanie wyników badań, analiz i projektów związanych z wykorzystaniem technik przyrostowych i inżynierii odwrotnej.

Konferencję wspierają: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Wzornictwa), Stowarzyszenie ProCAx, Politechnika Warszawska (Wydział Inżynierii Materiałowej, Zakład Projektowania Materiałów), Grupa Biomateriały, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Nowych Technologii i Chemii. Swój udział w konferencji zapowiedzieli najważniejsi przedstawiciele producentów i dystrybutorów profesjonalnych drukarek 3D.

Fotografia-reklamowa-bartek-dziedzic-093

Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 wrzesień 2016 r., w hotelu Victor Pruszków by DeSilva w Pruszkowie, przy ul. Andrzeja 1A. Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz kosztów uczestnictwa są dostępne na oficjalnej stronie organizatora.

CD3D jest patronem medialnym konferencji.

Scroll to Top