CORO Technology – firma znana z produkcji popularnych podkładek na stoły niskobudżetowych drukarek 3D COROPad, nawiązała współpracę z holenderskim producentem filamentów Formfuturą. CORO Technology stanie się głównym dostawcą podkładek, które będą oficjalnie sygnowane logiem Holendrów.

CORO Technology zadebiutowało na rynku druku 3D w 2014 r., prezentując swoją autorską drukarkę 3D – Roller Printe. Aby ją wypromować uruchomiono wówczas kampanię crowdfundingową na Indiegogo. Ostatecznie kampania zakończyła się niepowodzeniem, jednak zapewniła firmie rozpoznawalność w Polsce i na świecie. Kolejnym produktem opracowanym przez CORO Technology był COROPad – tańsza, choć równie funkcjonalna wersja BuildTaka – popularnej podkładki dla drukarek 3D.

COROPad dość szybko zyskał sporą popularność wśród użytkowników i sukcesywnie poszerzał grono odbiorców. Producent rozpoczął rozmowy z kilkoma dużymi graczami z niskobudżetowej branży druku 3D w Europie i ostatecznie udało mu się dojść do porozumienia z Formfuturą.

COROpad-FF-1-m

Formfutura to jeden z największych producentów i dystrybutorów filamentów w Europie. Firma posiada olbrzymie portfolio zróżnicowanych materiałów do druku 3D, począwszy od standardowych PLA i ABS, poprzez materiały kompozytowe (np. licząca aż siedem rodzajów gatunkowych seria „drewnianych” filamentów EasyWood), skończywszy na super transparentnych HDGlass.

Po przeprowadzeniu licznych testów, przedstawiciele Formfutury byli tak zadowoleni z efektów jakie daje podkładka w połączeniu z ich filamentami, że zdecydowali się na pełną, ramową współpracę z CORO Technology. Podkładki o nazwie EasyPad są już dostępne w ofercie firmy. Występują w czterech rozmiarach (10 x 10 cm, 16,5 x 16,5 cm, 20 x 20 cm, 30 x 30 cm), a jej cena kształtuje się od 3,85 € do 24,49 € za sztukę.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like