Stowarzyszenie ,,ProCAx” oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie mają przyjemność zaprosić na nową wystawę poświęconą zastosowaniom druku 3D. Wystawa odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2015 r. w siedzibie Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki. Jest to kolejna edycja wydarzenia inżynierskiego z cyklu CAxInnovation, którego tytuł „Pokaz zastosowań druku 3D” powiązany jest z jego główną myślą przewodnią. Celem wystawy jest przybliżenie tematyki druku 3D oraz usystematyzowanie związanych z nim zagadnień.
Wystawa będzie realizowana w trzech płaszczyznach: podstawową formą będzie pokaz urządzeń i wyrobów czołowych firm działających na rodzimym rynku druku 3D. To nie tylko drukarki 3D, lecz również technologie towarzyszące jak skanowanie 3D czy też niezbędne oprogramowanie inżynierskie. Obok profesjonalnego sprzętu uznanych producentów przeznaczonego do specjalistycznych zastosowań, zostaną zaprezentowane coraz bardziej popularne i tanie drukarki typu RepRap. Wystawcami są zarówno firmy jak też koła studenckie – dlatego obok komercyjnych rozwiązań znajdą się również konstrukcje amatorskie.
Drugą formułą wystawy jest cykl wykładów skierowanych nie tylko do specjalistów, lecz również do entuzjastów i zwykłych odbiorców. Wykładowcami są pracownicy naukowi uczelni, a także inżynierowie pracujący na co dzień w firmach przemysłowych. Tematyka wykładów zostanie opublikowana przed wydarzeniem tak, aby każdy mógł wybrać interesujące go zagadnienia.
Ostatnią formą będą warsztaty poświęcone obsłudze drukarek 3D. Z racji ograniczonego czasu i limitu uczestników będą obowiązywać wcześniejsze zapisy.
Miejscem, w którym odbędzie się to wydarzenie jest Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury. Organizatorzy celowo wybrali właśnie tak kontrastowe środowisko, gdyż wierzą iż w niedalekiej przyszłości część eksponatów tam prezentowanych będzie właśnie w postaci wydruków wykonanych w technologii druku 3D. Ponadto, Muzeum Techniki i Przemysłu jest placówką podległą NOT, które obchodzi swój jubileusz – będzie to zatem okazja do uczczenia tej jakże ważnej i zasłużonej organizacji grupującej polskie środowisko techniczne.
Wydarzenie jest kierowane do uczniów szkół średnich, ich nauczycieli jak też studentów, pracowników naukowych uczelni oraz kadry inżynieryjnej przedsiębiorstw i – oczywiście, do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku.