3D Lab – lider w dziedzinie ultradźwiękowych maszyn do produkcji i przetwarzania proszków metali, zaprezentował na targach Formnext we Frankfurcie nad Menem swoje najnowsze osiągnięcia w rozwoju autorskiego ekosystemy ATO Technology. Firma zaprezentowała dwa przełomowe urządzenia: ATO Induction Melting System i ATO Cast, które stanowią istotny postęp w produkcji proszków metali i wytwarzania addytywnego.

Pierwszą nowością jest ATO Induction Melting System (System Topienia Indukcyjnego) zapewniające zaawansowaną atomizację metalu. ATO IMS stanowiło główną atrakcję na stoisku 3D Lab, dzięki zwiększeniu możliwości jakie dają ultradźwiękowe atomizery metali. Innowacyjny moduł został zaprojektowany do produkcji wysokiej jakości, sferycznych proszków metali o niskiej zawartości tlenu i wąskim rozkładzie wielkości cząstek.

IMS jest szczególnie skuteczny w przypadku metali o niższych temperaturach topnienia, minimalizując parowanie pierwiastków. Oferuje wszechstronność w zakresie opcji wsadowych, obsługując zarówno wsad prętowy przy użyciu modułu systemu podawania pojedynczego pręta, jak i materiały o nieregularnych kształtach w tyglu. To rozszerzenie obsługi materiałów poszerza spektrum możliwości badawczych i zwiększa wydajność produkcji proszków.

Wraz z IMS, 3D Lab zaprezentował również ATO Cast – kompaktowy piec do odlewania próżniowego zaprojektowany z myślą o najwyższej czystości surowca. ATO Cast ucieleśnia istotę ekosystemu technologii ATO, oferując niezrównaną precyzję w odlewaniu stopów i projektowaniu. Maszyna ta jest świadectwem zaangażowania 3D Lab w dostarczanie wszechstronnych i wydajnych rozwiązań zarówno dla środowisk badawczych, jak i produkcyjnych.

Technologia ATO rozwijana przez 3D Lab to więcej niż tylko gama produktów – to spójny ekosystem, który usprawnia produkcję proszków metali. Zintegrowany system łączy atomizery, piece, stacje przesiewania i jednostki czyszczące w celu zapewnienia płynnego przepływu pracy. ATO Technology oferuje możliwość modułowej adaptacji, pozwalając użytkownikom na dostosowanie konfiguracji do konkretnych wymagań. Użytkownicy mogą wybrać rozkład wielkości cząstek i wybierać spośród różnych rodzajów surowców, takich jak drut, pręt lub nieregularne kształty. Ta elastyczność zapewnia spełnienie unikalnych potrzeb produkcyjnych każdego użytkownika, dzięki czemu technologia ATO jest wszechstronnym rozwiązaniem.

„W 3D Lab nieustannie przesuwamy granice tego, co jest możliwe w produkcji proszków metali” – mówi Jakub Rozpendowski, CEO 3D Lab. „Wprowadzenie ATO Induction Melting System i ATO Cast na tegorocznych targach Formnext jest kamieniem milowym w naszej podróży i wzmacnia nasze zaangażowanie w innowacyjność i zrównoważony rozwój w ramach technologii ATO”.

Obecność firmy 3D Lab na targach Formnext potwierdziła jej rolę pioniera w produkcji addytywnej, stale rozwijającego możliwości i potencjał technologii atomizacji metali.

Źródło: materiały prasowe ATO

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like