Ledwo co na początku kwietnia pisaliśmy, że MakerBot zwiększa zatrudnienie poszukując osób na 50 różnych stanowisk, a w ten poniedziałek firma ogłosiła, iż otwiera kolejną fabrykę i zamierza zatrudnić… kolejnych 50 osób! Nowa fabryka będzie zlokalizowana na Brooklynie w Nowym Jorku i ma posiadać powierzchnię ponad 4 500 m2.

Aktualnie w firmie pracuje 100 osób, jednakże z uwagi na rosnący popyt na drukarki marki Replicator oraz zaawansowane prace nad własnym skanerem, MakerBot zdecydował się na powiększenie mocy przerobowych firmy. Firma, która powstała w 2009 roku jest jednym z liderów rynku drukarek desktopowych tworzonych w systemie RepRap na świecie. Jej dynamiczny rozwój nastapił praktycznie w przeciągu ostatnich dwóch lat, zmieniając garażowy start-up w pokaźne i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo. Pokazuje to również jak dynamicznie rozwija się rynek drukarek 3D na świecie.

Źródło: www.makerbot.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News