Holenderska firma 3devo, produkująca maszyny do produkcji filamentów na małą skalę, ogłosiła swój nowy model biznesowy oparty o tzw. „partnerstwo projektowe”, w związku z zaprzestaniem bezpośredniej sprzedaży swoich urządzeń z serii Filament Maker. Dzięki nowemu modelowi biznesowemu, 3devo postawiła sobie ambitny cel „ułatwienia wprowadzenia 1 miliona innowacji w zakresie druku 3D do 2032 roku”.

Aby osiągnąć ten cel, 3devo stworzyło fazę projektu podstawowego, w ramach której zespół specjalistów ds. materiałów do druku 3D współpracuje ściśle z klientami. Obejmuje ona „elastyczny leasing” sprzętu – w tym opatentowanych urządzeń do tworzenia filamentów, a także produktów Shredder i Granulator – oraz ciągłe wsparcie, fachowe porady i pomoc w rozwijaniu projektów w przyszłości. 3devo wierzy, że ta oferta „zapewni płynny przepływ innowacji”.

Firma zaktualizowała swoją stronę internetową, aby odzwierciedlić zaktualizowany model biznesowy i pokazać, w jaki sposób zespół ekspertów może pomóc użytkownikom w postępie w drukowaniu 3D. Zaczynając od fazy odkrywania w celu eksploracji pomysłów, 3devo wysłucha oczekiwania i potrzeby użytkowników, zanim opracuje strategię zgodną z ich celami w fazie projektu podstawowego.

Opracowując dostosowane plany projektów, 3devo obiecuje poprowadzić użytkowników od koncepcji do ukończenia, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie swojego sprzętu do badań materiałowych i dzierżawienie firmowego sprzętu do drukowania 3D za pośrednictwem elastycznego modelu, który umożliwia im aktualizację lub obniżenie wersji w miarę rozwoju projektu. Oferta fazy zaawansowanej zapewnia wsparcie aż do ukończenia projektu i jego dalszego rozwoju.

Zmiana strategii biznesowej stanowi ważny krok w rozwoju firmy. Dzięki nowemu podejściu, 3devo umożliwia innowatorom produkcję filamentów dostosowanych do ich unikalnych wymagań materiałowych. Oferując obecnie konfigurowalny, opłacalny i zrównoważony proces produkcyjny, ma to być najlepsze rozwiązanie w zakresie wytwarzania filamentów i recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

Źródło: materiały prasowe 3devo

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like