Dwóch największych graczy na rynku filamentów przyjaznych środowisku łączy siły. Wkrótce na rynku pojawią się nowe ekologiczne tworzywa do druku 3D.
3D-Fuel oraz europejski i amerykański oddział 3Dom to liderzy na rynku ekologicznych tworzyw stosowanych w niskobudżetowych drukarkach 3D. 3Dom popularny jest ze względu na bogactwo różnych, nietypowych materiałów, które niejednokrotnie opisywaliśmy na łamach naszego portalu. Są to przede wszystkim filament wytwarzany z ziaren kawy, z młóta, czy opisywany nie tak dawno filament z konopi. 3D-Fuel znany jest przede wszystkim z produkcji materiałów do druku 3D z alg morskich.
3DomFuel łączy siły wymienionych wcześniej oddziałów firm po to, aby rozwijać swoje możliwości produkcyjne oraz tworzyć wspólnie nowe materiały, które przy zachowaniu wysokiej jakości, będą również przyjazne środowisku.
3DomFuel będzie utrzymywać swoje filie zarówno w Europie, jak i w USA, a wszystkie swoje nowe tworzywa będzie produkować pod marką 3D-Fuel.
Aktualnie w linii produktów konsorcjum znajdują się:
- PLA o wysokiej odporności temperaturowej, które było najpopularniejszym produktem 3D-Fuel,
- standardowe PLA klasy Premium,
- Wound Up – filament z kawy,
- Buzzed – filament produkowany z „piwa”,
- Entwined – filament wytwarzany z konopi,
- Biome3D – filament produkowany z biomasy,
- „szklane” PLA,
- Dyna Purge 3D – ekologiczne „pałeczki” do czyszczenia głowic w drukarkach 3D.
Połączone firmy skupiają się na produkcji tworzyw wyłącznie do niskobudżetowych drukarek 3D, chcąc tym samym dotrzeć przede wszystkim do użytkowników komercyjnych, ale również do amatorów branży.
W obecnie 3DomFuel, ma na linii produkcyjnej kilka materiałów, które zadebiutują w 2016 roku. Nie jest jeszcze wiadomym, co to będzie, ale można mieć pewność, że będzie to filament wysokiej klasy, który przyciągnie uwagę wszystkich entuzjastów ekologii i ekologicznego druku 3D.
Firma liczy też na to, że dzięki fuzji stanie się marką globalną, bardziej rozpoznawalną w świadomości wszystkich użytkowników drukarek w technologii FDM.
Źródło: www.3dprint.com