Ultimaker umocnił w 2015 roku swoją pozycję największego producenta drukarek 3D w Europie, jednakże jego ambicje mają zasięg globalny. Firma świetnie radzi sobie na amerykańskim rynku, posiadając biura handlowe w Nowym Jorku i San Francisco oraz centrum serwisowe w Memphis. Teraz otwiera kolejne biuro w Bostonie, w którym rezydować będzie nowy prezes amerykańskiego oddziału firmy – John Kawola.

Chociaż to nazwisko może niewiele mówić przeciętnemu użytkownikowi niskobudżetowych drukarek 3D, w biznesie jest powszechnie znane. Kawola pełnił obowiązki CEO i prezesa Z Corporation – firmy, która stworzyła technologię CJP, czyli druk 3D w pełnym kolorze z proszku gipsowego. Z Corporation jest od kilku lat częścią 3D Systems, jednakże jej wpływ na rozwój rynku druku 3D jest nieoceniony.

Kawola oprócz pracy dla Z Corpa pełnił także obowiązki CEO Harvest Automation – firmy produkującej mobilne roboty przemysłowe oraz zasiadał w radzie dyrektorów w SpaceClaim – firmie produkującej oprogramowanie klasy CAD, przejętej w 2014 r. przez Ansys. Pełnił też funkcję doradcy w Voxel8 – nowatorskim start-upie, produkującym drukarki 3D zdolne drukować ścieżki obwodów scalonych ze srebra. W Ultimakerze ma zajmować się rozwojem sprzedaży, marketingu i wsparcia technicznego na terenie USA.

We wtorek (12.04.2016) informowaliśmy o innym sukcesie firmy, jakim było włączenie jej produktów do oferty sklepów internetowych komputerowego giganta – Apple. Ultimakery pojawiły się w 19 krajach Europy, lecz wydaje się być tylko kwestią czasu, gdy trafią do sklepów reszty świata – w tym bastionu Apple, USA. Wybór doświadczonego managera, jakim jest z pewnością John Kawola, jest kolejnym krokiem w kierunku umacniania pozycji Ultimakera na amerykańskim rynku.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News