W połowie listopada zeszłego roku, BigRep – niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D ogłosił plany wejścia na giełdę papierów wartościowych, poprzez połączenie się z mającą siedzibę w Luksemburgu spółką celową SMG Technology Acceleration. Teraz oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2024 r. i będzie obejmować również przejęcie konkurencyjnej firmy – HAGE3D z Austrii. Wycena połączonych firm wynosi około 157 milionów euro (172 miliony dolarów). Nowa marka będzie prowadzona przez dyrektora zarządzającego BigRep Svena Thate i dyrektora finansowego Reinharda Festaga.

Po zatwierdzeniu transakcji przez akcjonariuszy SMG, BigRep stanie się spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie, trzeciej najstarszej i dwunastej co do wielkości giełdzie na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Zgodnie z umową akcjonariusze BigRep i HAGE3D wymienią swoje udziały w SMG, dodając ponad 30 milionów EUR kapitału. Ten zastrzyk finansowy, będący kluczowym elementem fuzji, połączy BigRep, HAGE3D i SMG w jedną większą spółkę, w skład której będą wchodzić akcjonariusze ze wszystkich trzech grup.

Pod względem finansowym BigRep poinformował, że jego roczna stopa wzrostu wynosi +18% między 2020 r. a czerwcem 2023 r., co ma stanowić wynik lepszy od całego rynku druku 3D z polimerów. W 2022 r. BigRep odnotował przychody w wysokości 9,1 mln EUR (10 mln dolarów), w porównaniu z 7,6 mln EUR (8,3 mln dolarów) w 2021 r., przy marży brutto powyżej 50%. Ten sukces finansowy jest wspierany przez silną obecność na całym świecie, ze znaczącymi udziałami w przychodach pochodzących z Ameryki Północnej, regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz regionu APAC (Azja i Pacyfik). Pomimo tych sukcesów, EBITDA BigRep w 2022 roku pozostała ujemna ze względu na znaczne inwestycje w badania i rozwój oraz globalną ekspansję, ale firma zamierza osiągnąć próg rentowności finansowej do 2026 roku.

Źródło: www.bigrep.com via www.3dprint.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News