BigRep – niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D typu FDM / FFF, podpisał niewiążący list intencyjny ze spółką SMG Technology Acceleration SE w sprawie połączenia, co umożliwi wprowadzenie go na giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie. Stało się to zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu przez BigRep przejęcia HAGE3D – innego producenta drukarek 3D tego typu.

Dzięki przejęciu HAGE3D, BigRep dysponuje zespołem liczącym ponad 100 pracowników, pięcioma „strategicznie zlokalizowanymi” centrami zastosowań i zainstalowaną bazą ponad 1000 drukarek 3D na świecie. Łącząc się z SMG, BigRep spodziewa się, że będzie w stanie kontynuować ścieżkę wzrostu, napędzaną zarówno organicznie, jak i nieorganicznie.

„Oczekujemy, że rynek przemysłowego druku 3D będzie kontynuował swój dynamiczny wzrost w dającej się przewidzieć przyszłości, napędzany silnymi megatrendami, takimi jak cyfryzacja i decentralizacja produkcji” – skomentował dr inż. Sven Thate, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny BigRep GmbH. „BigRep uwzględnia te transformacje, dostarczając kompletne rozwiązania przemysłowe do produkcji przyrostowej, obejmujące sprzęt, oprogramowanie, wysokiej jakości materiały i doskonałą obsługę klienta. Dzięki naszym rozwiązaniom opartym na technologii FFF, jesteśmy idealnym miejscem dla klientów z branży przemysłowej, motoryzacyjnej i lotniczej, poszukujących szybkiego zwrotu z inwestycji nie tylko w przypadku małych części, ale także dużych, złożonych funkcjonalnych produkcja części.”

Dr Reinhard Festag, dyrektor zarządzający i dyrektor finansowy BigRep GmbH, dodał: „Jednocześnie działamy na bardzo rozdrobnionym rynku, który oferuje znaczny potencjał konsolidacji. Jako szybko rozwijająca się firma o zasięgu globalnym planujemy stworzyć europejskiego lidera w technologii wytwarzania przyrostowego poprzez podejście „kup i buduj”, poszerzając nasze portfolio, zasięg rynkowy i talent. Podpisanie kontraktu z SMG stanowi kolejny znaczący krok w tej podróży.”

Źródło: www.bigrep.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like