Deloitte – międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących profesjonalne usługi doradcze i audytorskie, należąca do tzw. wielkiej czwórki obok PricewaterhouseCoopers, EY (Ernst & Young) i KPMG, rozpoczyna rejestrację do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, środkowoeuropejskiego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Program trwa już od 16 lat i mogą się do niego zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność gospodarczą stosunkowo niedawno. Termin zgłoszeń upływa 15 lipca br.
Udział w rankingu jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem po stronie aplikujących. Bezpośrednią korzyścią płynącą z uczestnictwa jest oczywiście promocja firm, co jest istotnym elementem zwłaszcza w przypadku młodych, dynamicznie rozwijających się spółek. Efektem końcowym projektu jest publikacja dotycząca 50 najszybciej rozwijających się innowacyjnych spółek, które będą szeroko promowane w mediach w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
Aplikujące do rankingu spółki powinny operować w nast. sektorach:
- oprogramowanie
- sprzęt komputerowy (w tym drukarki 3D)
- komunikacja
- media
- czyste technologie
- Life Sciences.
Konkurs Deloitte obejmuje kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” (stosunkowo młode firmy z ogromnym potencjałem) i „Wielka Piątka” (spółki, którym ze względu na osiągane wysokie przychody trudno osiągnąć bardzo wysoką procentową dynamikę wzrostu przychodów).
Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych na przestrzeni analizowanych lat wg określonego klucza. Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria:
- opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
- posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
- posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej uczestniczących w programie,
- osiągać określony poziom przychodów i działać przez określony okres czasu:
Patronami honorowymi naszego projektu są: Ministerstwo Gospodarki, PARP, NCBiR, PIiT. Partnerem głównym Nowy Przemysł, a patronem medialnym Rzeczpospolita.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć stronie organizatora: www.deloitte.com/fast50ce.