Ostatnio na naszej stronie całkiem sporo piszemy o Desktop Metal, niekoniecznie w optymistycznym kontekście. Tym razem znowu o finansach, ale jeszcze nie wiadomo, czy dobrze, czy źle. Tak, czy inaczej, jak donosi 3D Printing Industry, Desktop Metal przygotował prospekt emisyjne na instrumenty finansowe o wartości $250 mln i złożył go w amerykańskiej komisji nadzoru finansowego.

Teraz wypadałoby rozszyfrować co dokładnie stoi za tą operacją. Prospekt dotyczy tzw. „mixed shelf offering”, który nie ma bezpośredniego tłumaczenie na polski, ale polega na emisji instrumentów finanosowych, lecz bez ich sprzedaży. Innymi słowy są one zarejestrowane w instytucji finansowej, ale zostaną udostępnione na rynku na życzenie podmiotu, który jest wyemitował. Element „Mixed” odpowiada za to, że pakiet zawiera różne rodzaje instrumentów, w tym wypadku są to akcje zwykłe, akcje uprzywilejowane, instrumenty dłużne jak obligacje, czy gwarancje. Wygląda zatem na to, że Desktop Metal przygotowuje się na ewentualność konieczności pozyskania dodatkowych środków. Miejmy nadzieję, że nie na ratunek. Rynek te działania nie wycenił optymistycznie i narazie akcje Desktop Metal spadają o prawie 25% w ciągu ostatnich pięciu dni.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie wydarzenia wokół Desktop Metal. Pod koniec 2023 roku plany fuzji ze Stratasys zostały zarzucone po tym jak zgromadzenie akcjonariuszy Stratasys nie zgodziło się transakcję. Ponadto Desktop Metal, podążając za ostatnim trendem w środowisku technologicznych, w zeszłym miesiące wdrożył program oszczędności na ponad $50 mln polegający na redukcji zatrudnienia o 20%. Sytuacja jest rozwojowa, a my pozostajemy czujni.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D