Od 17 września, w związku z nałożonymi obostrzeniami, szereg miast znalazło się w strefie czerwonej. Nakłada to na powiaty i miasta szereg zakazów, m.in. związanych z organizacją targów wystawienniczych. Wśród miast objętych czerwoną strefą znalazł się również Poznań, siedziba corocznych targów branży addytywnej 3D SOLUTIONS. W poniedziałek organizatorzy wydarzenia poinformowali, że z uwagi na zaistniała sytuację epidemiologiczną, targi 3D Solutions nie odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie.

Zaplanowane w terminie 3-6 listopada 2020 roku wydarzenie odbędzie się dopiero w czerwcu przyszłego roku. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: “w następstwie decyzji władz centralnych, zarząd Grupy MTP zadecydował o przeniesieniu bloku targów ITM Industry Europe / Modernlog / 3D SOLUTIONS/ Subcontracting na termin 8-11 czerwca 2021 roku.”

Jednocześnie organizatorzy nie rezygnują z wydarzeń towarzyszących, które odbywać się będą tylko w wersji on-line. Na uczestników czekają wirtualne wydarzenia:

Ten rok, z uwagi na obostrzenia mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 jest szczególnie trudny dla branży targowej. Wydarzenia coraz częściej przenoszone są do przestrzeni wirtualnej, jak najpopularniejsze targi druku 3D – Formnext. Tegoroczne targi odbędą się online, zyskując nazwę Formnext Connect. Rozpocznie się 10 listopada 2020 r. i będzie oferować gamę usług cyfrowych takich jak prezentacje wystawców w internetowych showroomach (produkty, informacje, filmy, czat), inteligentne kojarzenie uczestników targów z wystawcami, przy wsparciu sztucznej inteligencji, transmisje na żywo wykładów i seminariów internetowych czy spotkania online z wystawcami.

Źródło: 3dsolutions.mtp.pl

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News