Firma badawcza SmarTech Analysis opublikowała nowy raport, w którym analizuje sektor przetwarzania końcowego dla przemysłu opartego o druk 3D – „Post-Processing for Additive Manufacturing: Market Analysis and Forecast”. Ten często pomijany i niedoceniany obszar technologii przyrostowych ma zdaniem analityków osiągnąć wartość blisko dwóch miliardów dolarów w ciągu dekady.
Branżę rozwiązań do post-processingu można podzielić na dwa sektory – obróbkę polimerów i metali. Sektor post-processingu polimerów ma dziś wartość ponad 145 milionów dolarów rocznie, gdzie wiodącym odbiorcom jest branża motoryzacyjna. Sektor post-processingu metali szacuje się na 175 milionów dolarów rocznie, a główny obszar zastosowań dotyczy lotnictwa. SmarTech przewiduje, że w ciągu dziesięcioletniego okresu prognozowania objętego raportem, przetwarzanie końcowe dla produkcji addytywnej osiągnie 1,8 miliarda dolarów do 2031 roku.
Przetwarzanie końcowe obejmuje szeroki zestaw operacji jakie przechodzą wydruki 3D po wyjęciu ich z drukarki 3D – czyszczenie, barwienie, wykańczanie powierzchni, utwardzanie, obróbkę cieplną i inne operacje produkcyjne. Oznacza to, że gdy część wejdzie w fazę przetwarzania końcowego, jakość automatyzacji związana z procesem drukowania 3D zwykle staje się operacją ręczną, co ma znaczący wpływ na jakość, koszty i czas. Jednak SmarTech uważa, że przetwarzanie końcowe nie jest już przeszkodą w przyjęciu lub rozszerzeniu zastosowania druku 3D.
Skutki zmiany dynamiki siły roboczej spowodowały w branży trend w kierunku automatyzacji w celu zminimalizowania prac ręcznych, ale także zwiększenia ogólnej przepustowości w zastosowaniach o dużej produkcji. Jednym z powodów, dla których przetwarzanie końcowe zyskuje na popularności, jest automatyczne wykańczanie, które ma niezliczone zalety, w tym ogólną redukcję błędów i wad wydruków 3D. W miarę jak coraz więcej branż przyjmuje druk 3D, przetwarzanie końcowe będzie się rozwijać jeszcze bardziej.
Raport może zostać zakupiony pod tym adresem. Jego koszt to 1850 dolarów.
Źródło: www.3dprint.com