EOS – niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D do proszków poliamidowych i metali, wdrożył platformę Materialise CO-AM dedykowaną do zarządzania procesami wytwarzania przyrostowego w zakresie inżynierii aplikacji i produkcji spieków wewnętrznych. CO-AM zostanie zintegrowany z istniejącą infrastrukturą EOS i będzie miał wpływ na poprawę wydajności produkcji w globalnych zakładach firmy.

EOS posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i różnych lokalizacjach w regionie Azji i Pacyfiku. Produkty firmy są wykorzystywane na potrzeby własne wewnętrznym jak również wspierają usługi inżynierii aplikacji . EOS wdrożył CO-AM do zarządzania tymi procesami oraz zwiększenia identyfikowalności części i całkowitej wydajności. Platforma oprogramowania Materialise CO-AM zapewnia dostęp do pełnej gamy narzędzi programowych do planowania, zarządzania i optymalizacji każdego etapu procesu druku 3D.

EOS zintegrował CO-AM z istniejącą infrastrukturą – oprogramowaniem do zarządzania danymi i relacjami z klientami, oraz połączył ją z samymi maszynami. CO-AM będzie wspierać wewnętrzny przepływ pracy EOS od zarządzania zamówieniami poprzez planowanie produkcji, monitorowanie procesów druku 3D i obróbkę końcową.

Harmonogram tworzony w CO-AM pokazuje zarówno planowane, jak i rzeczywiste działania drukarki 3D, aby wspierać poprawę wskaźnika jej wykorzystania. W ramach platformy oprogramowanie AMWatch operatorzy maszyn mogą monitorować stan tworzenia części i przetwarzanie danych z czujników w celu zmniejszenia liczby braków i poprawy kontroli jakości. EOS będzie miał również dostęp do danych na platformie CO-AM, gromadzonych za pośrednictwem aplikacji iOS na hali produkcyjnej. Ta cyfrowa informacja zwrotna z hali produkcyjnej pomoże im monitorować rozpakowywanie, odproszkowanie i czynności związane z obróbką końcową w czasie rzeczywistym.

Źródło: www.eos.info
Zdjęcia: www.eos.info (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like