BCN3D – hiszpański producent drukarek 3D typu FDM / FFF, ogłosił wprowadzenie do oferty pakietu Metal Pack zawierającego materiały Ultrafuse Metal Filaments firmy Forward AM (należącej do BASF), dla swojej linii drukarek 3D z serii Epsilon. Pakiet umożliwi klientom firmy na łatwą modernizację posiadanych urządzeń, aby być w stanie produkować części z metalu. Po uruchomieniu nowej chmury BCN3D i zakupie Astroprint, firma kontynuuje rozbudowę swojego rozwiązania sprzętowego.

Aktualizacja poszerza zakres zastosowań aplikacyjnych dla klientów BCN3D, zwłaszcza w zakresie części zamiennych, funkcjonalnych prototypów i oprzyrządowania, i jest skierowana głównie do sektorów farmaceutycznego, spożywczego, motoryzacyjnego, lotniczego i produkcyjnego. Wyprodukowane części zachowują się praktycznie identycznie jak te produkowane w technologiach MIM lub CNC, będąc równocześnie bardziej przyjazne w użytkowaniu, nawet w warunkach biurowych.

Zestaw Metal Pack zawiera materiały Ultrafuse 316L i 17-4 PH, nowy hotend do metalu oraz specjalne akcesoria. Po procesie drukowania 3D procesy debindowania i spiekania mogą być wykonywane zewnętrznie za pośrednictwem autoryzowanej sieci dostawców usług Forward AM.

Proces produkcji jest podzielony na trzy etapy: drukowanie 3D części za pomocą drukarek BCN3D Epsilon, a następnie debindowanie i spiekanie zgodnie ze standardami branżowymi, co może być wykonywane za pośrednictwem firm należących do autoryzowanej sieci Forward AM. Rezultatem jest końcowa część, która jest prawie w 100% wykonana z litej stali nierdzewnej.

W procesie drukowania filamenty Ultrafuse 316L i 17-4 PH zawierają wysoki poziom stali nierdzewnej w połączeniu ze spoiwami polimerowymi, co pozwala na ich łatwe drukowanie 3D. Zawartość spoiwa z części drukowanej jest usuwana w procesie usuwania lepiszcza katalitycznego. Następnym krokiem jest poddanie części kolejnemu procesowi spiekania w temperaturach tuż poniżej temperatury topnienia metalu, co powoduje koalescencję cząstek metalu. Materiał osiąga swoje ostateczne właściwości poprzez spiekanie końcowe.

Metal Pack będzie zawierał jedną szpulę Ultrafuse 316L i jedną Ultrafuse 17-4PH (obydwie o wadze 3kg), Magigoo 316L, który jest również kompatybilny z 17-4PH, dwa nowe hotendy „M” i nowe mosiężne wycieraczki BCN3D dedykowane dla filamentu metalicznego. BCN3D opublikuje również dodatek do oprogramowania Stratos, dedykowanego drukowaniu 3D z użyciem metalu, który będzie zawierał profile drukowania opracowane dla serii BCN3D Epsilon. Cena pakietu wyniesie 1099,95 € (bez podatków).

Źródło: www.bcn3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like