Eplus3D – chiński producent przemysłowych drukarek 3D, zaprezentował EP-M400S – nowy system do wytwarzania przyrostowego z proszków metali. Oparta o konstrukcję modelu EP-M400, drukarka 3D wprowadza znaczące ulepszenia, w celu zwiększenia elastyczności i wydajności dla systemów średniej wielkości.
Najważniejszym elementem jest nowa konfiguracja lasera, oferująca wyjątkowy poziom personalizacji. Dzięki opcjom dla 1, 2, 3 i 4 laserów o różnych poziomach mocy (500 W, 700 W i 1 kW dla każdego) użytkownicy mogą dostosować wydajność, aby spełnić specyficzne wymagania różnorodnych zastosowań. Łącząc technologię dużych i małych systemów z 4 różnymi trybami wydajności dostępnymi w oprogramowaniu EP Control, możliwa jest optymalizacja przebiegu druku 3D pod kątem konkretnego zastosowania.
Główną innowacją w EP-M400S jest zastosowanie podajnika proszku podawanego od góry i dwukierunkowego ponownego powlekania proszkiem, co skraca czas dozowania nawet o 30%. To podejście znacznie usprawnia proces nakładania warstw proszków metali, prowadząc do znacznych oszczędności czasu, dzięki czemu EP-M400S jest bardziej wydajnym systemem i posiada cyrkulację proszku w zamkniętej pętli.
Drukarka 3D jest w pełni kompatybilna z akcesoriami, takimi jak przesiewacz ultradźwiękowy EP-MS600 i automatyczny system podawania proszku EP-MF400. EP-M400S ułatwia bezproblemową integrację i odblokowuje możliwość ponownego napełniania zbiornika proszku bez przerywania procesu drukowania, oszczędzając cenny czas i zachowując warunki proszku w obojętnej atmosferze.
Wraz ze zmianą konstrukcji rozmiar EP-M400S został zmniejszony o 10% w porównaniu z poprzednią wersją, co zapewnia wysoki poziom dokładności i niezawodności w mniejszej obudowie. Funkcje dodane do nowej konstrukcji zapewnią także łatwiejszy dostęp do miejsc czyszczenia i konserwacji maszyny, nie tylko poprawiając funkcjonalność, ale także łatwość serwisowania.
Zachowując grubość warstwy i kompatybilność materiałową swojego poprzednika, EP-M400S znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, odlewniczym i implantach medycznych. Jego możliwości adaptacyjne pozycjonują go jako wszechstronne rozwiązanie do druku 3D w metalu, wzbogacając jego wartość i użyteczność.
Źródło: materiały prasowe Eplus3D