igus Polska – światowy lider w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych, w zeszły czwartek, 23 maja 2019 r., uruchomił w Warszawie, przy ul. Działkowej nowe biura oraz udostępnił swoim klientom i partnerom biznesowym showroom o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Równocześnie ogłosił laureatów polskiej edycji konkursu manus 2019, w którym biorą udział wynalazcy i twórcy rozwiązań przemysłowych z całego świata.

igus Polska chce być jeszcze bliżej swoich klientów, dlatego przy okazji powiększania przestrzeni biurowej i magazynowej uruchomił swój pierwszy showroom w Polsce – „Co roku wypuszczamy na rynek ponad 100 nowych produktów. Chcemy, żeby goście, którzy nas odwiedzają mogli się z nimi zapoznawać tu, na miejscu” – mówi Daniel Marzec, Dyrektor Zarządzający igus Polska – „Pomysł chodził nam po głowie od kilku lat, od kiedy wprowadziliśmy się do budynku przy ul. Działkowej, ale do tej pory po prostu nie mieliśmy na to dość przestrzeni. Chcemy, żeby nasi klienci, mogli poczuć się jak na naszym stoisku targowym i mieli łatwy dostęp do wszystkich naszych produktów, nowości, katalogów„. Radomir Ochocki, pełniący równorzędne z nim stanowisko dodaje, że idea showroomu nadal ewoluuje – „Już teraz chcemy, żeby był nie tylko wizytówką i firmy i miejscem spotkań z klientami, ale też pełnił dodatkowe funkcje, np. edukacyjną. Mamy świetnych, wysoko wykwalifikowanych product managerów, którzy bez problemu mogą poprowadzić tutaj ciekawe szkolenia i warsztaty„.

Przestrzeń showroomu igus podzielona będzie na dwie zasadnicze części: e-prowadnikową i łożyskową, które odpowiadają dwóm głównym grupom produktowym firmy. Jego dodatkową atrakcją będą dwie duże maszyny, skonstruowane z użyciem komponentów igus: robot Delta oraz miniaturowa linia transportowa prezentująca rozwiązania łożyskowe igus.

Polski zakład igus jest jedynym w Europie zakładem produkcyjnym poza centralą w Kolonii, działającym w kierunku standaryzacji według „igus production system” (ips). Wykonuje zlecenia nie tylko na rynek polski, ale też całego świata, w tym powtarzalne zlecenia dla grupy stałych klientów z Niemiec, a także wiele niestandardowych produktów z tworzyw sztucznych dedykowanych przemysłowi. Są to m.in. e-prowadniki kablowe, przewody chainflex do aplikacji ruchomych, polimerowe łożyska ślizgowe dry-tech, liniowe systemy prowadzenia drylin oraz przegubowe łożyska polimerowe igubal. Wśród szerokiej gamy polskich klientów igus są m.in. elektrociepłownie, firmy z branży motoryzacyjnej, producenci drukarek 3D, przemysł zbrojeniowy, maszynowy, stoczniowy i jachtowy, meblowy, kolejowy i drzewny.

Równocześnie igus ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu manus. Zgłoszono sto dwie aplikacje, Złoty manus 2019 (nagroda w wysokości 2000 PLN) powędrował do Koszalina, do firmy Autostore (dawniej Jakob Hatteland Computer Sp. z o.o.), która jest częścią szwedzkiej międzynarodowej grupy EQT. Firma jest twórcą i producentem systemu magazynowego AutoStoreTM, który najefektywniej na świecie wykorzystuje dostępną przestrzeń i jest używany w ponad 20 krajach całego świata.

Srebrny manus 2019 (nagroda w wysokości 1500 PLN) przyznany został działającej w Szczecinie firmie Saferoad Pomerania, specjalizującej się w produkcji konstrukcji stalowych wykorzystywanych m.in. w rozwiązaniach drogowych, mostowych i kolejowych. Szczecińska spółka zastosowała kompozytowe łożyska iglidur TX1, aby rozwiązać problem hałasów podczas użytkowania kładek dla pieszych, budowanych w Norwegii.

Trzecią, brązową nagrodę otrzymała spółka INFORM, w tym nagroda w wysokości 1000 PLN z Dębówki pod Lublinem, która wykorzystała komponenty igus w konstrukcji manipulatora ROER M5-01 przeznaczonego do wyjmowania, przenoszenia i odkładania gorących form aluminiowych.  Użyte elementy igus zapewniają przechylenie i pochylenie chwytaka, aby móc dokładnie uchwycić formę i zapewnia jego obrót.

W tym roku jury konkursowe przyznało też dwa wyróżnienia, dla firm: Axis, specjalizującej się w produkcji zlewozmywaków z konglomeratu kwarcowego (ok. 150 tys. zlewów rocznie) oraz chorzowskiej GEMO Silesia specjalizującej się w obszarze badań i rozwoju produktów, procesów i maszyn. Obie firmy otrzymają nagrodę w wysokości 500 PLN.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like