Formlabs – producent fotopolimerowych drukarek 3D uruchomił nową platformę edukacyjną, której celem jest przyspieszenie upowszechnienia druku 3D w branży stomatologicznej. Akademia Stomatologiczna Formlabs (Formlabs Dental Academy) będzie oferować kursy online, przewodniki i tutoriale, seminaria internetowe oraz inne narzędzia edukacyjne, które mają umożliwić stomatologom wdrażanie technologii wytwarzania przyrostowego w ich pracowniach.

Do tej pory za pomocą drukarek 3D Formlabs wydrukowano ponad 25 milionów części protetycznych, jednak według firmy nadal istnieje widoczna luka w obszarze edukacji w zakresie druku 3D w tej dziedzinie, co z kolei przekłada się na wciąż niepełne przyjęcie tej technologii w sektorze protetycznym.

Aby temu zaradzić, Formlabs uruchomił swoją Akademię Stomatologiczną, w postaci bezpłatnego źródła informacji dla stomatologów, które pozwala odkryć korzyści płynące z wytwarzania addytywnego poprzez wszechstronne szkolenia i treści edukacyjne. Platforma edukacyjna ma na celu dostarczenie stomatologom ważnych informacji na temat zastosowań i zalet druku 3D, zastosowań dentystycznych i materiałów z jakich mogą korzystać, aby pomóc im osiągnąć najlepsze wyniki kliniczne dla swoich pacjentów.

Program Akademii Stomatologicznej został opracowany w celu wspierania kształcenia na poziomie licencjackim, podyplomowym i magisterskim i powstał w wyniku współpracy Formlabs z liderami branży, edukatorami i instytucjami edukacyjnymi, takimi jak London Dental Institute, SWECADD i Capacitación Pérez Giugovaz.

Platforma oferuje różnorodne kursy prowadzone online i osobiście w biurach firmy w Bostonie, Berlinie i Budapeszcie oraz w innych zaufanych prywatnych ośrodkach edukacyjnych. Obszary zainteresowania programu obejmują wprowadzenie do drukowania 3D SLA i jego zastosowania w zastosowaniach ortodontycznych i odtwórczych, a także korzyści płynące z cyfrowej stomatologii.

Uczestnicy przejdą również szkolenie z podstaw technologii, dostępnych materiałów oraz sposobów wdrożenia technologii w klinice i laboratorium.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcia: www.egnyte.com (materiały prasowe Formlabs)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like