Intech Additive Solutions prezentuje iFusion150 – drugą generację drukarki 3D do metalu o największej objętości roboczej w swojej klasie

Intech Additive Solutions – jeden z pionierów branży przemysłowego druku 3D w Indiach, zademonstruje drugą generację swojej drukarki 3D do metalu – iFusion150, na targach IMTEX 2023 w dniach 19-25 stycznia 2023 r. Producent istotnie zwiększył bezpieczeństwo operacyjne, ograniczył udział operatora w procesie produkcyjnym oraz wyposażył drukarkę 3D w dodatkowe funkcje, jak kompaktowa konstrukcja, podwójny system zabezpieczeń i automatyczną kontrolę wymiany filtrów bez wstrzymywania pracy maszyny.

Założona w 2012 roku przez Sridhara Balarama firma Intech Additive Solutions Pvt Ltd, była pierwszą działającą w obszarze technologii druku 3D z metalu w Indiach. W 2017 roku firma stworzyła pierwsze na świecie oprogramowanie do optymalizacji parametrów wydruków 3D o nazwie AMOptoMet, a w 2020 roku zbudowała pierwszą w Indiach drukarkę 3D do metalu – iFusionSF1, wyposażając ją w autorskie oprogramowanie AMBuilder. Niemiecko-japoński koncern DMG MORI dokonał strategicznej inwestycji w Intech, a jej przedstawiciele dołączyli do ich panelu doradczego. Klientami Intech są m.in. IIT Madras, INDO MIM, Yenepoya University, Pandit Deendayal Energy University, MRF, Bellatrix Aerospace i inne.

iFusion150 jest domyślnie wyposażony w laser o mocy 500W, który można również zmodyfikować do lasera o mocy 700W lub 1000W z objętością konstrukcyjną 150 mm x 180 mm, która jest największa w swoim segmencie cenowym. iFusion150 jest dostarczane do różnych branż jak edukacja, badania i rozwój, przemysł lotniczy, motoryzacyjny, obronny, medyczny i dentystyczny, naftowy i gazowy oraz narzędziowy.

Uzupełnieniem iFusion150 jest wszechstronne oprogramowanie do przygotowania kompilacji „AMBuilder”, które zapewnia dobrze zorganizowany przepływ pracy. Pozwala na bezproblemowe doświadczenie w kompleksowym procesie przygotowania kompilacji. Kolejnym znaczącym dodatkiem jest oferowanie oprogramowania do optymalizacji parametrów „AMOptoMet”, które jest dostrojone do obliczania i optymalizacji parametrów procesu danego stopu dla technologii laserowego łączenia proszków proszkowych (LPBF).

Źródło: materiały prasowe

Scroll to Top