Desktop Metal ogłosiło wprowadzenie na rynek ETEC Pro XL – wysokiej jakości fotopolimerowej drukarki 3D z cyfrowym przetwarzaniem światła (DLP), która według firmy wchodzi na rynek za mniej niż połowę ceny swojego poprzednika. ETEC Pro XL ma obszar roboczy o wymiarach 249,1 x 140,1 x 165,1 mm, i jest wyposażony w projektor o ultrawysokiej rozdzielczości 4K. Projektor posiada także wysokiej klasy silnik świetlny o długości fali 385 nm zapewniający gęstość mocy 5 mW/cm^2, co przekłada się na krótszy czas naświetlania warstw.

Technologia HyperPrint rozwijana przez Desktop Metal, przyspiesza i tak już szybkie czasy druku 3D w technologii DLP dzięki podgrzewaczowi żywicy i systemowi wykrywania w pętli zamkniętej dla ciągłego drukowanbia izotropowego przy niskich siłach ciągnących. Firma twierdzi, że drukarka 3D ETEC Pro XL oferuje również natywną rozdzielczość XY wynoszącą 65 µm z dynamiczną rozdzielczością wokseli w osi Z, wynoszącą 25, 50 lub 100 µm.

ETEC Pro XL jest obecnie zakwalifikowany do stosowania z E-Rigid Form Charcoal – żywicą poliuretanopodobną o wysokiej wytrzymałości i sztywności, HTM 140 – żywicą wysokotemperaturową oraz Easy Cast 2.0 – żywicą do odlewania biżuterii o wysokiej zawartości wosku. Według firmy, ETEC Pro XL jest także wstecznie kompatybilny z materiałami zatwierdzonymi wcześniej dla poprzednich modeli drukarek 3D – P4K i Perfactory.

Projektor ETEC Pro XL 4K UHD jest zasilany przez przemysłowy układ DLP umieszczony pod kadzią na żywicę. Podwójne prowadnice liniowe ruchomej platformy roboczej zapewniają wysoką dokładność druku 3D na całym stole roboczym. W zależności od przetwarzanego materiału można osiągnąć grubość warstwy do 25 mikronów.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcie: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like