MiiCraft prezentuje swoją największą drukarkę 3D

MiiCraft to tajwański producent profesjonalnych drukarek 3D, działających w technologii DLP. Na początku bieżącego roku firma wypuściła już na rynek drukarkę z serii 100. Obecnie zaprezentowano nieco większe urządzenie z serii 150. Czym się charakteryzuje i czego możemy się po nim spodziewać?

Firma MiiCraft weszła na salony druku 3D wraz z rozpoczęciem w 2012 roku kampanii na Indiegogo, podczas której promowali swoją pierwszą drukarkę DLP. Od tego czasu dynamicznie się rozwija i wyspecjalizowała się przede wszystkim w produkcji bardzo dokładnych drukarek, które wykorzystywane są nie tylko przemyśle, ale też w różnych ośrodkach badawczych oraz jubilerstwie. Ich wysoka rozdzielczość sprawia, że z powodzeniem można je stosować do drukowania struktur mikroprzepływowych, modeli oraz narzędzi medycznych.

MiiCraft serii 125 nie jest tylko powiększoną wersją serii 100. Drukarka powstała przez rok, przy współpracy z grupą niemieckich inżynierów, co sugeruje, że konstrukcja może się nieco różnić od poprzednich modeli tej firmy. Postawiono przede wszystkim na ciekawe wzornictwo (zewnętrzna obudowa wykonana została z anodowanego aluminium) oraz funkcjonalność. Rozdzielczość XY drukarki warunkuje nam pole robocze maszyny i tak przy obszarze 125×70 mm możemy uzyskać rozdzielczość 65 mikronów, a przy polu 57×32 mm 30 mikronów. Minimalna wysokość warstwy to 5 mikronów, a maksymalna wysokość wydruku w osi Z to 120 mm. Specyfikacja taka, dla przykładu, pozwala na wykonanie kostki sześciennej o wymiarze 0,2 mm oraz otworów o średnicy 0,03 mm.

Być może pole robocze nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia w odniesieniu do drukarek FDM, ale obszar ten stawia, w tej chwili, drukarkę na pierwszym miejscu całej rodziny MiiCraft. Na przestrzeni 125×70 mm możemy rozmieścić na przykład około pięćdziesięciu pierścionków lub siedem dentystycznych modeli szczęk. Oczywistym jest również fakt, że im większe pole robocze, tym większy potencjał drukarki do szybkiej produkcji małoseryjnej. Warto jednak pamiętać, że odbywa się to nieco kosztem rozdzielczości druku, która w mniejszych modelach jest jednak odrobinę lepsza.

Oprogramowanie dostarczone z drukarką pozwala na monitorowanie procesu druku w czasie rzeczywistym. Mamy też w nim kontrolę nad wieloma istotnymi parametrami i ustawieniami. Możemy na przykład ustawiać stopień wygładzenia powierzchni, wzmocnienie i rozmycie krawędzi, jak również dokonać autokalibracji. Cieszy również fakt, że w urządzeniu możemy stosować żywice pochodzące od innych producentów.

miicraft-unveils-large-volume-miicraft-125-series-dlip-3d-printer-open-to-third-party-resins-15.jpg

Drukarka MiiCraft jest już dostępna w sprzedaży i w zależności od wybranego pakietu można ją nabyć od 15 000 $.

Źródło: www.3ders.org

Scroll to Top