Pisząc kilka dni temu o najnowszym, przemysłowym urządzeniu od Carbon zwracaliśmy uwagę, że firma szczególną uwagę przywiązuje do nawiązywania kolejnych współprac i testowania swoich rozwiązań z liderami różnorodnych branż. Wyselekcjonowani partnerzy Carbon pomagali im w rozwijaniu bazy urządzeń i materiałów, przekazując wymagania oraz sugerując sposoby optymalizacji.
Ostatnia podjęta współpraca dotyczy produkcji elementów w technologii CLIP do jednego z modeli luksusowej marki Lamborghini. Model Urus Super wyposażony zostanie w dwa elementy z drukarki 3D, wykonane z żywicy epoksydowej EPX 82 – według szacunków, rocznie produkowane jest tysiąc sztuk SUV’a Lamborghini Urus Super.
Jeśli chodzi o wspomniane elementy jest to element kanału powietrznego oraz korek zbiornika paliwa, opatrzony nazwą modelu samochodu. Jak mówi Stefan Gramse, dyrektor ds. zaopatrzenia w Lamborghini, gruntowne badania wykazały, że istnieje możliwość optymalizacji zasobów czasu i kosztów poprzez wykonanie kilku elementów w technologii addytywnej.
Jak na razie, Carbon nie podał dokładnej informacji o ilości drukarek 3D przekazanych na potrzeby Lamborghini. Specjaliści z firmy podkreślają jednak, że choć obecnie ilość produkowanych elementów wydaje się być niewielka, planowane jest rozszerzenie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami.
Koncern Volkswagen, do którego należy marka Lamborghini, od wielu lat korzysta z coraz bardziej dostępnych rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych, wykorzystując różne metody i materiały eksploatacyjne. Jak mówi Joseph DeSimone, CEO Carbon, branża automotive ma ogromny potencjał wykorzystania technologii addytywnych do produkcji na dużą skalę, a współpraca z Lamborghini jest doskonałym przykładem wdrożenia innowacji, które łączy w sobie nowoczesny design i rozwiązania inżynieryjne.
Źródło: 3dprintingindustry.com