3DGence jako kolejny producent, w trosce o najwyższą jakość wydruków użytkowników swoich rozwiązań wprowadza do swojej oferty komorę na drukarkę 3D. Akcesorium dedykowane jest nowemu urządzeniu 3DGence DOUBLE i pozwala na zamknięcie obszaru roboczego, tak aby wyeliminować niekorzystne czynniki zewnętrzne i zapewnić stabilne środowisko drukowania przestrzennego.

Zapewnienie stałej temperatury w czasie druku 3D ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o jakość finalnego efektu w postaci wydruku 3D – często włączona klimatyzacja czy nawet przeciąg może wpłynąć negatywnie na wygląd detalu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku druku 3D z wykorzystaniem materiałów uznawanych za problematyczne (np. ABS).

Komora do drukarki 3DGence DOUBLE pozwala na zachowanie odpowiednich warunków, pozwalając na uzyskanie elementów zgodnych wymiarowo bez niepożądanych defektów (jak skurcz i wypaczanie się drukowanego przestrzennie przedmiotu). Używanie akcesorium zalecane jest w procesach druku 3D gdzie w charakterze materiałów wykorzystywane jest Smart ABS i polipropylen – nie zaleca się stosowania komory dla materiałów PLA oraz BVOH (materiał podporowy).

 

 

Obudowa oferowana przez 3DGence składa się z trzech elementów wykonanych z pleksi (górna, przednia i tylna część), połączonych za pomocą klipsów i magnesów. Cała konstrukcja jest dedykowana jednemu urządzeniu, więc jest idealnie dopasowana wymiarowo i spoczywa stabilnie na drukarce 3D. Jakość zastosowanych komponentów pozwala na zachowanie optymalnych (a co ważne stabilnych) warunków druku 3D wewnątrz komory.

Proponowane rozwiązanie zapewnia nie tylko utrzymanie stałej temperatury, ale też redukuje hałas drukarki 3D w trakcie pracy oraz zatrzymuje część oparów wydzielanych w czasie procesu wytwarzania.

Szczegółowe informacje zarówno na temat drukarki 3D jak i komory dostępne na stronie internetowej producenta.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like