Autodesk – właściciel Netfabba, jednego z najlepszych i najpopularniejszych na rynku programów do obróbki i naprawy plików STL, zmienia warunki jego sprzedaży. Do końca bieżącego miesiąca, program będzie w dalszym ciągu dostępny w formie dożywotniej licencji na użytkowanie. Od 1 czerwca Netfabb będzie można zakupić wyłącznie w formie rocznych subskrypcji, które będą musiały być odnawiane za dodatkową opłatą. Dlatego wszyscy, którzy rozważali zakup oprogramowania stoją teraz przed jedyną i niepowtarzalną okazją „załapania się” na bezterminową subskrypcję. Zostały zaledwie dwa tygodnie…

Program do tej pory był dystrybuowany w dwóch wersjach: Professional (licencja na 1 stanowisko) i Enterprise (licencja na nieograniczoną liczbę stanowisk). Jest wyposażony w liczne dodatki, pomocne podczas pracy z profesjonalnymi systemami do druku 3D. Warto wspomnieć chociażby o dodatku pozwalającym na automatyczne generowanie struktur podporowych DLP czy automatycznym pakowaniu detali w komorach roboczych maszyn SLS.

Po przejściu na system subskrypcyjny, licencje będzie trzeba przedłużać za dodatkową opłatą po ich upływie. Z drugiej strony wszystkie licencje zakupione do końca maja br. będą wciąż sprzedawane na dotychczasowych zasadach. Licencja będzie dożywotnia, bez konieczności jej przedłużania czy odświeżania. To samo dotyczy wszystkich zakupionych dodatków.

Aktualny cennik oprogramowania wraz z dodatkami można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora Netfabb – firmy Solveere.

Netfabb 02

Źródło: www.solveere.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Comments

  1. No dobrze, a jakie będą ceny abonamentowe?

    1. Podstawowa wersja ma kosztować od ok. 1000 Euro do nawet 30 000 Euro za wersję najbardziej zaawansowaną, także różnica w stosunku do cen poprzednich dosyć spora.

Comments are closed.

You may also like