Sygnis SA opubikował wyniki finansowe za II kwartał 2022 r. Notowana na giełdzie papierów wartościowych NewConnect spółka, osiągnęła przychód na poziomie 4,1 mln zł - o +17% więcej niż całkowite przychody w całym 2021 roku. Równocześnie przychód ten był o -8,6 mln zł niższy niż w rekordowym dla spółki, pierwszym kwartale br.

W oświadczeniu, Sygnis poinformował, że negatywny wpływ na poziom raportowanych przychodów wpłynęły przeciągające się postępowanie przetargowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie dotyczące dostaw mikroskopu LEEM za łączną kwotę 5,9 mln zł oraz kwestia przetargu na dostawę mikroskopu holotomograficznego dla podmiotu w Bułgarii na kwotę 400 tys. zł, gdzie zakładana marża na dostawie jest prognozowana na poziomie 30%. Obydwie transakcje nie zostały ujęte w raporcie.

Kilka tygodni temu Sygnis poinformował, iż nabył od Warsaw Equity Management S.A. kontrolny pakiet akcji we wrocławskim producencie drukarek 3D - Zmorph S.A. Sygnis zakupił 77,88% udziałów w kapitale zakładowym ZMorph S.A. za kwotę 3,6 mln zł. Równocześnie firma zobowiązała się do przejęcia kolejnych udziałów od pozostałych inwestorów, co ma uczynić ją właścicielem 96,32% wszystkich udziałów. Procedura formalnego przejmowania Zmorph wciąż trwa, zatem nie wiadomo jeszcze kiedy przychody generowane przez wrocławskiego producenta zaczną być wliczane do raportów samego Sygnis?

Źródło: www.strefainwestorow.pl

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like