29 października 2015 roku w samo południe na CD3D pojawił się mój pierwszy oficjalny artykuł „Ze mną się nie napijesz?”. Niespełna trzy lata i 543 artykuły później czytacie mój ostatni tekst. Dzisiaj nadszedł czas żeby się pożegnać. Pożegnać, a zarazem przywitać.

Chociaż tak naprawdę moja współpraca z CD3D rozpoczęła się dokładnie rok wcześniej od poradnika OctoPi to dopiero ogłoszona w październiku 2015 roku rekrutacja na redaktora doprowadziła do jej oficjalnego sformalizowania.

Praca dla CD3D od samego początku była dla mnie zajęciem dodatkowym, dzięki czemu nigdy nie traktowałem jej jako jakiegokolwiek obowiązku, raczej jako przyjemność. Początkowo skupiałem się głownie na technologii FDM. Spod mojej klawiatury wyszło sporo testów, pośród których znalazło się kilka drukarek 3D oraz sporo wszelkiego rodzaju tworzyw. Większość opublikowanych przez ostatnie trzy lata informacji na temat nowych filamentów, drukarek 3D oraz kampanii Kickstarterowych również było mojego autorstwa. Z różnych względów, po pewnym czasie, moją specjalizacją stała się technologia fotopolimerowa, która jest według mnie w tej chwili najbardziej przyszłościową.

Jak to zwykle w życiu bywa pogoń za króliczkiem nigdy się nie kończy i człowiek cały czas chce czegoś więcej. Z tego właśnie względu przyszedł czas na pożegnanie. Nasza współpraca z CD3D jednak się nie kończy, zmienia się po prostu jej wymiar. W każdym razie jest to mój ostatni artykuł, który czytacie na tym portalu.

Z tego miejsca chciałem podziękować całej Redakcji CD3D za lata owocnej współpracy, a wszystkim Czytelnikom za czytanie moich tekstów oraz wszystkie przychylne oraz krytyczne komentarze pod nimi. Mam nadzieję, że chociaż parę osób udało mi się zainteresować w ten sposób drukiem 3D.

Jednocześnie pragnę poinformować, że moja przygoda z pisaniem nie kończy się w tym miejscu lecz wchodzi na nowy poziom i tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Będzie to miało miejsce na przejętym właśnie przez moją firmę, a należącym dotychczas do spółki CD3D, portalu „3D w praktyce”. Serwis ten w najbliższym czasie będzie przechodził stopniową ewolucję tak, aby jak najlepiej trafiać w gusta większości Czytelników. Wraz z nowym zespołem dołożymy wszelkich starań, aby poziom zawartości portalu utrzymywany był na stałym, wysokim poziomie.

Dziękuję za wspólne trzy lata i do przeczytania na „3D w praktyce”.

Zdjęcia: [1]

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like

More in News