SondaSys nawiązuje ścisłą współpracę z Evonik

SondaSys – producent pierwszej polskiej maszyny typu SLS pracującej w standardzie przemysłowym, może pochwalić się bardzo mocnym początkiem bieżącego roku. Najpierw firma zdobyła trzy nagrody w plebiscycie Nagrody Branżowe CD3D 2017, w tym dwie główne w kategoriach Najlepsza Nowa Polska Firma Roku i Najlepsza Nowa Drukarka 3D Roku. Potem dokonała pierwszego wdrożenia swojej maszyny u klienta (wkrótce podamy więcej informacji na ten temat). Teraz dokłada kolejnego, mocnego newsa – nawiązanie ścisłej współpracy z czołowym producentem poliamidowych proszków wykorzystywanych w technologii SLS na świecie – Evonik Industries.

Evonik to zlokalizowana w niemieckim Essen największy koncern produkujący tzw. specjalne chemikalia, wykorzystywane w różnych obszarach przemysłu. Od wielu lat jest związany z branżą addytywną dostarczając m.in. proszki do drukarek 3D typu SLS, a jednym z jego najważniejszych odbiorców jest niemiecki EOS. Współpraca pomiędzy Evonik a SondaSys jest zatem równie ważna co prestiżowa.

W ramach współpracy SondaSys będzie zarówno implementował istniejące materiały, jak również będzie rozwijał wspólnie z Evonik własną linię tworzyw sztucznych. Jak komunikuje to SondaSys, cele współpracy są dwa:

  • implementacja proszków poliamidowych do systemu SondaSys celem poszerzenia spektrum tworzyw współpracujących i dostępnych dla klienta.
  • tworzenie nowych rodzajów materiałów roboczych, współpracujących z systemami SLS, celem poszerzenia możliwości produkcyjnych i docierania do nowych branż przemysłowych/medycznych.

SondaSys to pierwsza profesjonalna drukarka 3D typu SLS. Została stworzona przez zespół doświadczonych inżynierów i specjalistów z obszaru druku 3D wywodzących się z Solveere – jedną z najdłużej działających firm na rynku polskim. Jest systemem otwartym, dzięki czemu może pracować na dowolnych proszkach nie wyłączając materiałów wysokotemperaturowych. Urządzenie wyposażone jest w możliwość zmiany wielkości komory roboczej – zaczyna się od pojemności na poziomie 250 x 250 x 350 mm i może zostać przeskalowana do 350 x 350 x 600 mm. System prostej zmiany konfiguracji obszaru roboczego został opatentowany. Drukarka 3D jest dostarczana z system oczyszczania modeli i mieszarką proszków.

Światowa premiera drukarki 3D miała miejsce w listopadzie 2017 roku podczas targów formnext we Frankfurcie nad Menem.

Scroll to Top