Już jutro, we wtorek 15 listopada 2016 r., we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, rozpocznie się formnext – jedna z najważniejszych imprez targowych poświęconych technologiom przyrostowym w Europie. Organizatorem jest firma Rapid News Communications Group (RNCG), właściciel marki TCT, która jest gwarantem wysokiej jakości imprezy tego typu. Targi będą trwały cztery dni (do 18 listopada). My odwiedzimy je pierwszego dnia i postaramy się dostarczyć Wam ekskluzywną relację tak szybko jak tylko będzie to możliwe…

Na targach wystawi się ponad trzystu wystawców reprezentujących pełne spektrum szeroko pojętych addatywnych technologii wytwórczych (AM – additive manufacturing). Wśród nich pojawi się sześć firm z Polski – Cadm Automotive, FCPK – Bytow, Omni3D, Sinterit, Solveere oraz Zortrax. Największymi gwiazdami targów będą jednak inne firmy – w szczególności HP, które wykupiło największe stoisko w hali oraz XJet, który po raz pierwszy zaprezentuje druk 3D z ceramiki oraz przedstawi europejskim odbiorcom druk 3D z płynnego metalu.

Wśród wystawców nie zabraknie oczywiście całej czołówki firm z branży druku 3D – Stratasysa, 3D System, EOS, EnvisionTEC, SLM Solutions, Concept Laser, TRUMPF, Renishaw, Materialise czy Arcam. Jak widać, dominują firmy z segmentu profesjonalnego – niskobudżetowe drukarki 3D będzie można obejrzeć m.in. na stoisku wspomnianego Zortraxa, Mass Portal, czy iGo3D.

Pełna lista wystawców znajduje się pod tym adresem.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News