Volkmann dostarczy EOS dedykowany i w pełni automatyczny system zarządzania proszkami metali

Volkmann GmbH – producent maszyn do obsługi materiałów w formie proszków, ogłosił nawiązanie współpracy z największym producentem drukarek 3D od metalu na świecie – EOS. Firma dostarczy linię samodzielnych, zautomatyzowanych systemów do zarządzania proszkami metali w zamkniętej pętli, zintegrowanych z maszynami EOS.

W ramach partnerstwa, systemy obsługi proszków EOS Edition będą oferowane dla drukarek 3D z serii EOS M 400. Centralne systemy zarządzania proszkami metali można wykorzystać do automatycznego sterowania transferem i załadunkiem materiału z magazynu do drukarek 3D, wychwytywania i przesiewania nadmiaru proszku w celu jego ponownego przetworzenia oraz do automatycznego suszenia próżniowego.

Dostępne są także magazyny buforowe i inne akcesoria. EOS Edition może działać bez nadzoru, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jako całkowicie zamknięty, szczelny system, który eliminuje pył metaliczny z miejsca pracy, chroni pracowników przed potencjalnym narażeniem oraz chroni materiały przed wilgocią i zanieczyszczeniami z otoczenia.

W koncepcji modułowej poszczególne etapy procesu realizowane są poprzez połączenie kilku urządzeń. Urządzenia te można również obsługiwać indywidualnie, a w przypadku późniejszego rozszerzenia produkcji można je podłączyć do w pełni zautomatyzowanego systemu z maksymalnie sześcioma podłączonymi drukarkami 3D. Pomiędzy urządzeniami proszek transportowany jest rurami i wężami przy wykorzystaniu systemu transportu próżniowego. Kompletna obsługa proszku w zamkniętym obiegu proszku obejmuje następujące etapy:

  • szybkie odsysanie proszku metalicznego z komory instalacyjnej po wydrukowaniu
  • przygotowanie zużytego proszku poprzez przesianie
  • opcjonalne pośrednie buforowanie proszku w pojemniku przed i po obróbce oraz składowanie w celu automatycznego napełniania komór roboczych drukarek 3D
  • automatyczne napełnianie proszkiem systemów EOS M 400 lub EOS M 300
  • opcjonalnie suszenie próżniowe proszku bezpośrednio przed napełnieniem drukarki 3D.

Źródło: www.volkmann.info
Zdjęcia: www.volkmann.info (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Scroll to Top