Hewlett Packard przedstawił nowy materiał do swoich drukarek w technologii MJF, „HP 3D HR PA 12 S enabled by Arkema”. Nazwa całkie długa, ale i możliwości spore, bo w jego wypadku nacisk został położony na odświeżalność oraz jakość powierzchni wydruku.

Widać, że HP kładzie duży nacisk na partnerstwa w poszerzaniu swojego portfolio materiałów, wśród których można znaleźć, poza Arkemą, takie firmy jak BASF w „HP 3D HR PP enabled by BASF”, czy Evonik w „HP 3D HR TPA enabled by Evonik”. Hewlett Packard chwali się partnerstwami nie tylko po stronie dostawców materiałów, ale również po stronie ich użytkowników. PAS12S jest obecnie wykorzystywany, a można się domyślić, że również testowany, przez takie firmy jak Decathlon, czy Materialise.

Wracając jednak do samego materiału i jego głównych cech, czyli wysokiej odświeżalności i wysokiej jakości powierzchni, to producent deklaruje, że aż 85% starego prochu może być wykorzystane do kolejnego druku. Oznacza to, że do kolejnego procesu dodajemy zaledwie 15% nowego prochu. Oczywiście w przypadku standardowego PA12 można zastosować taką mieszankę, ale możemy zapomnieć o wysokiej jakości powierzchni. W tym miejscu przechodzimy do właśnie tego parametru. Co prawda nie podano żadnego mierzalnego dowodu, ale jeśli zaprezentowany poniżej wydruk pochodzi z mieszanki 85%/15%, to jesteśmy naprawdę pod wrażeniem.

Źródło: HP

Niższa cena związana z wysoką odśwneżalnością oraz lepsza jakość druku są czymś, co zawsze będziemy popierać. Pozostaje teraz tylko pytanie o cenę.

Źródło: www.hp.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D