Zmorph – jeden z największych polskich producentów drukarek 3D, od wielu lat działa z powodzeniem na całym świecie. Jego urządzenia cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie unikalny charakter tego urządzenia doskonale wpisuje się w oczekiwania niezliczonej liczby szkół, FabLabów czy firm produkcyjnych. Zmorph VX – wielofunkcyjna drukarka 3D umożliwiająca dodatkowo frezowanie CNC, grawer laserowy czy druk 3D z mas i materiałów półpłynnych, przechodzi teraz gruntowną zmianę. Dziś na całym świecie debiutuje Zmorph Fab – nowa wersja urządzenia zoptymalizowana pod kątem realizacji aplikacji przemysłowych. Równocześnie producent zapowiada kolejne nowości ofertowe, które ujrzą światło dzienne już na początku przyszłego roku.
Wraz z premierą nowego urządzenia, firma przechodzi kompleksowy rebranding, będący kolejnym krokiem w stronę produkcji przemysłowej oraz urzeczywistnienia nowego wizerunku marki. Zmorph prezentuje nowe logo, nową stronę internetową oraz nową strategię marketingową, które umożliwią wrocławskiemu producentowi zdobycie wysokiej pozycji wśród firm z sektora przemysłowego.
Jak mówi dyrektor marketingu Zmorph – Bartosz Lanc:
Rebranding to jeden z najważniejszych momentów od czasu powstania firmy. Założona w 2012 roku jako start-up, ewoluowała tworząc niezawodną markę i partnera dla specjalistów w ponad 120 krajach. Wprowadzone zmiany umożliwią dalszą ekspansję na rynku globalnym, osiągnięcie celów globalnego wzrostu i wzmocnienie profesjonalnego wizerunku. Zmorph, wraz z nowym wizerunkiem, wychodzi na przeciw konkurencji, oraz oferuje coraz więcej możliwości swoim klientom i partnerom biznesowym.
Zmorph Fab – nowa odsłona najpopularniejszej na rynku wielofunkcyjnej drukarki 3D
Producent zapewnia, że Zmorph Fab to najbardziej zaawansowana i najłatwiejsza w obsłudze wielofunkcyjna drukarka 3D na rynku. Podobnie jak poprzednik – Zmorph VX, posiada system wymiennych głowic umożliwiający drukowanie 3D, frezowanie CNC, grawerowanie i cięcie laserem oraz druk 3D z mas i materiałów półpłynnych.
Zmorph Fab jest odpowiedzią na oczekiwania klientów i partnerów biznesowych. Jeszcze bardziej uproszczono jego obsługę i wymianę głowic, dodano także filtr HEPA, co czyni ją doskonałym dodatkiem do nowoczesnych sal lekcyjnych, FabLabów, warsztatów i laboratoriów projektowych. Za sprawą nowej elektroniki klasy przemysłowej, podwyższono jakość pracy i dodano nowe funkcjonalności. Jednym z przykładów może być nowy system Smart Toolheads wykrywający, która głowica jest zainstalowana.
Jak mówi Product Manager Zmorph, Eliza Wróbel:
Zmorph Fab jest łatwy w użyciu i niezawodny. To ostatnie ma kluczowe znaczenie dla produktu, który obsługuje trzy różne technologie wytwórcze i ma działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.”
Nowy Single Extruder
Zupełnie nowa, przeprojektowana głowica drukująca umożliwia szybsze wydruki przy zachowaniu wysokiej jakości powierzchni modeli. Posiada czujniki ruchu do wykrywania przepływu filamentu, które automatycznie pauzują urządzenie w przypadku gdy skończy się materiał eksploatacyjny. Wprowadzono także nowy system chłodzenia wydruku 3D, co zapewnia lepszy przepływ powietrza i szybsze drukowanie 3D.
Usprawnienia w obróbce CNC
Zmorph Fab posiada szereg usprawnień w zakresie pracy z głowicą CNC. Pierwszym z nich jest nowy stół roboczy, który zapewnia łatwiejszy i szybszy montaż obrabianego materiału oraz umożliwia pracę z blokami materiału o nawet najbardziej niestandardowych kształtach. Dodano także nowe funkcje do oprogramowania Voxelizer, zapewniając bardziej płynny przepływ pracy zgodnie ze standardem CAM dla procedur CNC z operacjami STEP. Od teraz będzie można bez problemu zmieniać narzędzia w zakresie jednego GCode oraz wizualizację ścieżki pracy frezarki.
Filtr HEPA
Zgodnie z nowymi wymaganiami dotyczącymi standardów edukacyjnych i bezpieczeństwa, Zmorph Fab został wyposażony w system filtracji HEPA. Dzięki temu praca z materiałami wytwarzającymi szkodliwe opary i cząstki, np. ABS, czy oparami powstającymi podczas grawerowania laserowego jest jeszcze bardziej bezpieczna.
Nowy Voxelizer
Wraz z premierą nowej maszyny dokonano aktualizacji w oprogramowaniu Voxelizer. Usprawniono w nim pracę z głowicą CNC i zawarto wiele nowych ustawień dla drukowania 3D. Podobnie jak reszta produktów marki, Voxelizer również przeszedł rebranding, aby dostosować się do nowego wizerunku firmy.
Specyfikacja techniczna
- technologie: FFF / FDM, frezarka CNC, grawer / frez laserowy, głowica do druku 3D z mas i materiałów półpłynnych
- obszar roboczy: 250 x 235 x 165 mm dla druku 3D – inne w zależności od zainstalowanej głowicy
- rozdzielczość druku 3D: 0,05-0,4 mm (w zależności od średnicy zainstalowanej dyszy)
- obsługiwane średnice materiału: 1,75 mm
- obsługiwane średnice dysz: 0,2 / 0,3 / 0,4 / 0,5 mm
- sposób poziomowania obszaru roboczego: automatyczny, ręczny
- łączność: USB, Ethernet, karta SD
- materiały: wszystkie pracujące do maksymalnej temperatury ekstrudera: 250°C i maksymalnej temperatury stołu roboczego: 125°C
- filtr: HEPA / węglowy
- oprogramowanie: Voxelizer
- obsługiwane systemy operacyjne: Windows.
Ceny
Nowe urządzenie Zmorph Fab będzie można nabyć w czterech pakietach:
All-in-One | 3D Printer | Custom set | Bundle Box |
---|---|---|---|
+ Single Extruder + stół do druku 3D + CNC + stół do frezowania + laser | + Single Extruder + stół do druku 3D | czyste urządzenie, do którego dokupuje się wybrane akcesoria (ceny poniżej) | + Single Extruder + stół do druku 3D + CNC + stół do frezowania + laser + Paste Extruder + Dual Extruder |
13 999,00 PLN netto 17 218,77 PLN brutto | 10 399,00 PLN netto 12 790,77 PLN brutto | 8 999,00 PLN netto 11 068,77 PLN netto | 16 799,00 PLN netto 20 662,77 PLN brutto |
Ceny głowic i stołów roboczych:
- Single Extruder Toolhead: 1 599,00 PLN netto
- CNC Milling Toolhead: 1 099,00 PLN netto
- Laser Toolhead: 2 199,00 PLN netto
- Dual Extruder Toolhead: 1 990,00 PLN netto
- Thick Paste Extruder Toolhead: 899,00 PLN netto
- stół do druku 3D: 799,00 PLN netto
- stół do frezowania CNC: 549,00 PLN netto
Rebranding i nowa strategia
Nowe logo i identyfikacja wizualna to część zupełnie nowej strategii firmy. W 2020 roku ZMorph przejął inną wrocławską firmę – 3D Printers Sp. z o.o., właściciela popularnej marki przemysłowych drukarek 3D – HBot. Dzięki temu połączeniu Zmorph pozyskał silny zespół inżynierów, który pozwoli poszerzyć portfolio polskiego producenta o nowe urządzenia i rozwiązania.
Wraz z przejęciem 3D Printers, Zmorph zdobył wiedzę z zakresu wytwarzania produktów przemysłowych i cenne know-how, które pozwala opracowywać produkty spełniające wymagania stawiane profesjonalnym urządzeniom. Zespół R&D składający się ze specjalistów firmy ZMorph i HBOT pracuje nad kompletnym ekosystemem, który będzie niezawodny, zapewnia powtarzalność i odtwarzalność wydruków, a ponadto ich użyteczność i funkcjonalność. Nowa oferta będzie zawierać nie tylko urządzenia, ale również przeprojektowane oprogramowanie i firmware. Firma zapowiada również współpracę ze znanym producentem wysokiej jakości filamentów, tak aby dostarczyć rozwiązanie wysokiej jakości. Premiera kolejnego produktu jest zaplanowana na pierwszą połowę 2021 roku. Wraz z produktem zaplanowano globalną kampanię marketingową, która ma wspierać partnerów Zmorph w skutecznym dotarciu do klientów końcowych. Firma jest przekonana, że klienci skorzystają z możliwości jakie oferuje nowe urządzenie o nazwie Zmorph i500.
Jak mówi CEO Zmorph, Maciej Nawrocki:
Od jakiegoś czasu można zaobserwować ewolucję rynku druku 3D w kierunku rozwiązań profesjonalnych i przemysłowych. Specjaliści od marketingu i sprzedaży przewidzieli wzrost zainteresowania specjalistycznymi urządzeniami już dwa lata wcześniej, co pozwoliło firmie przygotować adekwatną strategię. Przyszły rok to rok premier w Zmorph. Doświadczenie inżynierów pracujących przy HBot pozwoliło stworzyć nowe urządzenie inspirowane drukarką 3D klasy przemysłowej jaką był HBOT F300.
Źródło: www.3dprintingcenter.net