Wczoraj informowaliśmy o premierze Otwartego Klastra Biodruku 3D zainstalowanym w łódzkim Bionanoparku – wydarzeniu które odbiło się sporym echem w mediach głównego nurtu oraz mediach branżowych. Z uwagi na charakter i specyfikę projektu, w naszych materiałach prasowych skupiliśmy się na przedstawieniu tylko najważniejszych rzeczy go dotyczących, tymczasem w pełni zdajemy sobie sprawę, że wiele innych, pobocznych kwestii zostało w nich pominiętych. Szczęśliwie dziś mamy jedyną w swoim rodzaju okazję to naprawić…

Mimo bardzo napiętego kalendarza wydarzeń udało nam się wygospodarować dość czasu aby udzielić wywiadów do znanych i cenionych portali branżowych – polskiego 3D w praktyce oraz brytyjskiego 3D Printing Industry. Pierwszy został przeprowadzony ze mną i Magdą Przychodniak, drugi był przeprowadzany tylko ze mną.

Z wywiadów dowiecie się m.in.:

  • jaka była geneza całego projektu i dlaczego zdecydowaliśmy się go w ogóle rozpocząć?
  • jaki jest aktualny status biodrukarek 3D SKAFFOSYS i jak wygląda kwestia ich produkcji lub ewentualnej dystrybucji?
  • jak postrzegamy rynek biodruku 3D i gdzie widzimy na nim swoje miejsce?
  • co dalej z Centrum Druku 3D?

Zachęcamy do lektury!

CD3D wkracza na rynek biodruku 3D z marką CD3D Medical – wywiad z Pawłem Ślusarczykiem oraz Magdaleną Przychodniak
Interview with Paweł Ślusarczyk CD3D – Poland’s first open 3D Bioprinting Cluster
Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like