Aspect Biosystems pozyskuje finansowanie o wartości 20 milionów dolarów

Aspect Biosystems, kanadyjska firma z branży biotechnologicznej, rozwija się dynamicznie, prowadząc badania nad nowymi zastosowaniami dla biodruku 3D. Niedawno przedstawiciele firmy informowali, że Aspect Biosystems rozpoczyna projekt testowania nowych metod leczenia raka, w który zaangażowane zostały największe koncerny farmaceutyczne, takie jak Merck czy GSK oraz naukowcy z McGill University w Quebec.

Teraz firma ogłosiła, że w rundzie finansowania A udało się jej pozyskać 20 milionów dolarów. Wśród inwestorów znalazły się m.in, Pangaea Ventures, Pallasite Ventures oraz Rhino Ventures. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na badania nad biodrukiem 3D żywych komórek, a dokładnie na rozbudowywaniu metod terapeutycznych z wykorzystaniem biodrukowanych 3D tkanek.

Finansowanie pozwoli firmie na podjęcie projektu z dziedziny medycyny regeneracyjnej, skupiając się na innowacyjnych metodach gojenia ran w przypadku chorych dotkniętych zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi i metabolicznymi.

Badania, które będą realizowane w ramach nowo pozyskanego finansowania są pokrewne dotychczas prowadzonemu projektowi, który dotyczy metod leczenia nowotworów. Założeniem realizowanego projektu jest tworzenie przez naukowców trójwymiarowych tkanek z wykorzystaniem komórek pochodzących od pacjentów i testowaniu – materiał biologiczny posłuży do oceny skuteczności leków przeciwnowotworowych i pozwoli przewidzieć reakcję pacjenta na określony typ leczenia.

To nie pierwsze finansowanie dla Aspect Biosystems – wcześniej udało mi się pozyskać dofinansowanie na rozwój swojej technologii biodruku 3D „Lab-on-a-Printer”, które ma pomóc w osiągnięciu nadrzędnego dla firmy celu, czyli biodruku 3D tkanek ludzkich na żądanie. Ponadto, od 2017 roku ściśle współpracuje z Johnson & Johnson, w celu biofabrykacji 3D łąkotki na potrzeby medycyny regeneracyjnej.

Firma pozostaje równocześnie w ścisłej kooperacji z jednostkami naukowymi. Aspect Biosystems współpracuje z Narodową Radą Badań Naukowych w Kanadzie. Dodatkowo, wspólnie z Uniwersytetem w Maastricht w Holandii, realizuje również projekt stworzenia sztucznej nerki, która będzie mogła pełnić funkcje prawdziwego narządu.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Scroll to Top