W najbliższy czwartek 8 grudnia br. firma CadXpert – czołowy dystrybutor drukarek 3D, skanerów 3D i oprogramowania do projektowania, przeprowadzi darmowy webinar poświęcony optymalizacji parametrów druku 3D przy produkcji zeskanowanych wcześniej części. Na przykładzie modelu wzorcowego zostaną porównane możliwości, czas produkcji i koszty jego wytworzenia w zależności od zastosowania różnych technologii druku 3D i różnych drukarek 3D. Przedstawione zostaną również różnice w wydajności w kontekście produkcji jednostkowej jak i seryjnej. Webinar startuje o 12:00, a zapisywać na niego można się tutaj.
Wdrożenie technologii skanowania 3D w przedsiębiorstwie daje liczne przewagi konkurencyjne. Umożliwia np. produkcję części, które nie posiadają dokumentacji technicznej, tworzenie form oraz matryc dopasowanych do istniejących już podzespołów oraz optymalizację ich pracy. Dzięki skanerom 3D można także analizować konkurencyjne produkty pod względem technologii, czy wydajności produkcyjnej. Co do zasady, skan 3D wymaga dalszej obróbki w oprogramowaniu do projektowania, jednakże specjaliści CadXpert pokażą w trakcie webinaru, że optymalizacja samych parametrów druku 3D umożliwia produkcję i weryfikację funkcjonalności zeskanowanej części, bez konieczności jej pośredniego modelowania.
W trakcie webinaru zostaną porównane technologie: FDM, SLA, PolyJet i SLS. Modele zostaną przygotowane w programach PreForm, Makerbot Print i GrabCad.
ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR
Technologia druku 3D przyciąga coraz większą uwagę przemysłu dzięki możliwościom produkcji wielu iteracji projektów, obniżenia kosztów produkcji, dostosowaniu skomplikowanych geometrii, zwiększeniu konkurencyjności i przewadze w wielu gorących obszarach badawczych. Doprowadziło to do szerokiego zastosowania w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, kosmicznym, medycznym i biomedycznym.
Technologia super precyzyjnego druku 3D z żywic – PolyJet, która zostanie omówiona podczas webinaru, ma ogromny wpływ na rozwój wielokanałowej, trójwymiarowej hodowli komórek (tzw. organ-on-a-chip), która jest układem scalonym, symulującym czynności, mechanikę i reakcję fizjologiczną całego narządu lub układu narządowego.
Wielkie możliwości tworzą równie wielkie wyzwania w optymalizacji dużej liczby parametrów procesu, która jest konieczna, aby wydruk 3D wiernie oddawał swoją cyfrową reprezentację przy zachowaniu pożądanych parametrów technicznych części.
08.12.2022 r. (czwartek), godz.: 12:00
Jak zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów
ZAPISZ SIĘ
Źródło: materiały prasowe CadXpert